4 BÜYÜKLERİN YABANCI TRANSFER TERCİHLERİ

Süper Lig’de yabancı transfer konusunda limit sınırları takımları zorlamaya başladığı için her takım yabancı oyuncu seçimi konusuna ekstra dikkat etmeye başladı. Kendi takımlarına ve oyun şekillerine uygun oyuncu seçimleri için son kararlar verilmeye başlandı.

FENERBAHÇE’DE MARLANG TRANSFERİ ZORLANACAK

Malang Mamadou William Georges Sarr  Takıma geldiği ilk günden itibaren derhal İtalyan ekibi Porto’ya kiralık transfer olarak gönderilen 22 yaşındaki oyuncunun kiralanmasının temel amacı genç futbolcunun tecrübe kazanması oldu.

Bu zamana kadar görev aldığı takımlar ile 123 kez lig mücadelesine çıkan Malang Sarr, 3 kez meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu. Aynı zamanda 2014 senesinden itibaren Fransa Milli Takım forması giyen genç oyuncu, Fransa U – 16 kategorisi ile başladığı bu serüvene sırasıyla, Fransa U – 17, Fransa U – 18, Fransa U – 19, Fransa U – 20 ve Fransa U – 21 kategorilerinde görev aldı. 44 kez milli takım forması giyerek sahaya çıkan Fransız stoper oyuncusu, 1 gol buldu.

TRABZONSPOR SÖRLOTH TRANSFERİNİN PEŞİNDE

Bu zamana kadar formasını terlettiği takımlarla birlikte 233 lig mücadelesinde görev alan Alexander Sörloth, 89 kez rakip ağları havalandırdı. 2011 senesinden itibaren Norveç Milli Takımı’na seçilen 25 yaşındaki genç futbolcu, sırasıyla Norveç U – 16, Norveç U – 17, Norveç U – 18, Norveç U – 19, Norveç U – 21 ve Norveç A Milli Takımlarında görev aldı. Milli forma ile 60 kez sahaya çıkan Alexander Sörloth, toplam 18 gol buldu.

BEŞİKTAŞ’TA SPORAR’I BİR KEZ DAHA ZORLAYACAK

Asıl patlamasını 2018 yılında Slovan Bratislava’ya transfer olarak gerçekleştirilen Andraz Sporar, 53 maçta 44 gol bularak adını bütün dünyaya duyurdu. Son olarak geçtiğimiz sezon Sporting CP forması giymeye başlayan Sloven futbolcu, bu zamana kadar görev aldığı takımlarla birlikte toplam 202 lig mücadelesinde sahaya çıkarken 104 kez de rakip ağları havalandırdı.

2011 senesinden itibaren Slovenya Milli Takımı için mücadele eden Andraz Sporar, sırasıyla Slovenya U – 18, Slovenya U – 19, Slovenya U – 20, Slovenya U – 21 ve Slovenya A Milli Takımlarında görev aldı. Slovenya forması ile 57 maça çıkan forvet oyuncusu, toplam 13 gol buldu.