GALATASARAY’IN MISIRLISI AVRUPA RADARINDA

GALATASARAY’IN MISIRLISI AVRUPA RADARINDA

12 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in kış transfer döneminde Mısır’ın zaman kulübünden kadrosuna dahil etmiş olduğu Mısırlı Yıldız Mustafa Muhammed için süper gelişmeler yaşanıyor.  Avrupa’dan pek çok kulüp yıldız oyuncu için devreye girmiş durumda.

Spor Toto Süper Lig kapsamında Gelecek hafta HES kablo Kayserispor ile kozlarını paylaşacak olan sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’da Mustafa Muhammed hakkında bazı gelişmeler yaşandı. 

Kış transfer döneminde sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’ın Ezeli rakibi sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’nin adeta elinden çekip aldığı ve takıma katılmasının ardından harika bir performans ortaya koyarak bütün Avrupa’nın dikkatleri üzerinde toplayan Yıldız oyuncu Mustafa Muhammed için pek çok kulüp devreye girmeye hazırlanıyor.

AVRUPA’NIN GÖZÜ MISIRLI GÖLCÜDE

Medyada yer alan bazı haberlere göre, Süper Lig’de göstermiş olduğu harika performansın ardından Avrupa’dan birçok kulübün yavaş yavaş radarına giren Mısırlı golcüye, Premier Lig ekibi olan Crystal Palace’ın oyuncu izlediğine dair yayılan dedikodularının ardından Şimdi de komşu ülke Yunanistan’ın köklü Kulübü olimpiyakosun Mısırlı golcünün göstermiş olduğu harika performansa kayıtsız kalamadı bildirildi.

Olympiakos Sportif Direktörü Christian Karembeu Mısır televizyonunda yer verilen bir açıklamasında Galatasaray’ın harika forveti için yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti.

MISIRLI İÇİN ÖZEL SÖZLER

Olympiakos’un Sportif Direktörü Christian Karembeu, ise konuyla alakalı Mısır televizyonunda yayınlanan programda konu ile ilgili konuşma yaptı. Galatasaray’ın yeni transferi ve yıldız golcüsü olarak anılan Mohamed ile ilgili hiç beklenmedik ama herkesi özellikle de Mısır milli takımını memnun eden bir çıkış yaparak dikkatleri üzerine çekti.

Al Nahar TV’de yayınlanmış olan bu programda Olympiakos takımı oyuncusu Ahmet Hassan ile ilgili bazı açıklamalar yapan sportif direktör oyuncunun Mısır milli takımına davet edilmiş olması nedeniyle gurur duyduğunu belirtti. 

Mısır futbolunun belirli dönemlerde çok iyi oyuncular yetiştirdiğini dikkat çeken sportif direktör Galatasaray’ın harika forveti Mustafa Muhammed hakkında bir itirafta bulundu.  Sportif direktör, Mustafa Muhammed’İ son zamanlarda yakın takibe aldığını oyuncunun çok Mısır ülkesinin Çok yetenekli oyuncularından bir tanesi olduğunu belirtti.

Galatasaray forması altında 6 Süper Lig karşılaşmasına çıkmış olan Mısırlı forvet rakip fileleri 5 kez havalandırarak ulaşılması güç bir gol sayısına kısa sürede ulaşmayı başardı.

Ara transfer döneminde 2 milyon dolar ödenerek sarı-kırmızılı renklere bir buçuk yıllığına geçici olarak bağlanan Mısırlı golcü Mustafa Muhammed, 4 milyon dolar daha ödenmesi halinde sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’ın renklerine kalıcı olarak bağlanma opsiyonu bulunuyor.