Galatasaray’ın Hazırlık Maçı Planı Suya Düştü

Ülkemizi UEFA Şampiyonlar Ligi’nde temsil etmek isteyen Galatasaray; ikinci ön eleme turunda PSV Eindhoven takımını geçmeye çalışacak. Bu noktada, hazırlıklarına devam eden sarı kırmızılı takım; Yunanistan’ın ünlü takımlarından Olympiakos ile 13 Temmuz 2021 tarihinde hazırlık maçı yapmaya hazırlanıyordu. Maçın 21.15’te başlaması öngörülmüştü.

Yılbaşında geçirmiş olduğu kaza neticesinde uzun süreden bu yana futbol oynayamayan Omar’ın sahalara dönüşü adına düzenlenen bu hazırlık maçı iptal edildi. Maçı oynamak adına Yunanistan’a giden sarı kırmızılı ekip; havaalanında birtakım problemler ile karşılaştı. Galatasaray’ın yapmış olduğu PCR testlerinin kabul edilmemesinden dolayı kafile; saatlerce havaalanında beklemek zorunda kaldı.

Galatasaray – Olympiakos Maçı İptal Edildi

Maçı oynamak adına Atina’ya giden sarı kırmızılı takım; Yunan yetkililerin istemiş olduğu tüm prosedürleri yerine getirmişti. Son 72 saat içerisinde PCR testi yapılması isteniyordu. Ayrıca, bir diğer seçenek olarak son 48 saat içerisinde rapid antijen testi yapılması gerekli gösteriliyordu. Buna ek olarak, aşı sertifikalarının bulunması da bir diğer seçenek olarak göze çarpıyordu.

Atina’ya giden sarı kırmızılı takım; pasaport ve test kontrol aşamalarını geçti. Ancak, Yunan yetkililerden birisi ortaya çıkıp PCR testlerinin kabul edilmediğini ifade etti. Bir başka deyişle, tüm kafilenin tekrardan test olması gerektiğini söyledi. Bunun yanı sıra, sarı kırmızılı takıma karşı oldukça küstah bir tavır sergilendi. Bu noktada, Galatasaray kafilesi; iki saati aşkın bir süre havaalanında beklemek zorunda kaldı.

Galatasaray Maçı Oynamadan Türkiye’ye Döndü

Test sonuçlarının kabul edilmemesinden dolayı uzun süre beklemek zorunda kalan sarı kırmızılı takım; bu sırada aç ve susuz kaldı. Gelişmelere tepki gösteren teknik direktör Fatih Terim; başkan Burak Elmas ile görüşerek takımın geri dönmesi yönünde istekte bulundu. Sonuç olarak, Galatasaray; günün ilerleyen saatlerinde Türkiye’ye döndü.

Türkiye karşıtı bir politika izleyen Yunanistan’ın uluslararası prosedürleri hiçe sayması; ciddi anlamda tepki gördü. Uluslararası platformda 72 saat geçerliliği bulunan PCR testini geçerli saymayan ve yeni bir test talep eden Yunanistan’ın bu tavrı yüzünden Galatasaray – Olympiakos karşılaşması iptal oldu. Galatasaray’ın farklı bir takımla hazırlık maçı yapıp yapmayacağı ise merak ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir