Galatasaray’dan Stanciu İçin Sınırları Zorlayan Teklif

Gelecek sezon için çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüten Galatasaray, mutlak şampiyonluk peşinde… Transferler haberleri arka arkaya gelen Sarı Kırmızılılar, Terim ile sözleşmeyi uzattıktan sonra transfer sürecine ivme kazandırmışlardı. Son olarak da Younes Belhanda ile yolları ayıran Aslan’ın orta saha için 10 numara arayışlarında olduğu öğrenilmişti.

Orta sahasını bir an önce güçlendirmek isteyen Sarı Kırmızılı ekip, radarına Rumen yıldız Nicolae Stanciu’yu aldı. Rumen yıldızın kulübü Slavia Prag ile görüşmelerini sürdüren Aslan, transferi bitirmek ve Rumen yıldızı renklerine bağlamak isterken ücret çıtasını bir hayli aştı.

Teklifine ilk olarak 4 milyon Euro’dan başlayan Sarı Kırmızılılar; transferi bitirmek adına çıtayı ilk olarak 4.5 milyon Euro’ya, ardından da 6 milyon Euro’ya yükselttiler. Galatasaray’ın son koz olarak 4.5 milyon Euro ile birlikte 1.5 milyon Euro da başarı bonusu teklif ettiği bilinirken kulübünün beklentisinin çok daha farklı olduğu öğrenildi.

28 yaşındaki oyuncuları için çıtayı yukarı taşıyan kulüp, 7.5 milyon Euro beklentisi içinde olduklarını açıkladılar. Galatasaray’ın bu teklifini yine de değerlendireceklerini belli eden ekip, ilerleyen günlerde Galatasaray’a nasıl bir yanıt verecekleri merak konusu olmaya devam edecek.

Rumen Basından Gelen Haberler İse Şöyle;

Rumen basınından gelen haberler ise Galatasaray’ın 6 milyon Euro’luk teklifte bulunduğu ve görüşmelerin olumlu ilerlediği yönünde oldu. Diğer taraftan haberlerde Stanciu’nun Sarı Kırmızılı formayı giymekte istekli olduğu ama bu konuda takımına herhangi bir baskı yapmadığı detayları da kendisine yer buldu.

Toplamda 154 Gole Direkt Etki

Başarılı ve deneyimli futbolcu Nicolae Stanciu kariyeri boyunca 385 karşılaşmada ter dökmesi ile dikkat çekiyor. Diğer taraftan bu karşılaşmalarda 78 gol sevinci yaşatması ve 76 asist başarısı da göstermesi takdir topluyor. Başarılı oyuncu böylelikle toplamda 154 gole katkı sağlarken performansıyla da övgü toplamaya devam ediyor. Kulübüyle geçtiğimiz sezon da 45 maça çıkan Rumen yıldız takımına 16 gol sevinci ve 8 asist başarısıyla da katkı sağlamayı ihmal etmedi. Geçtiğimiz sezonki performansı başta Galatasaray olmak üzere birçok takımın dikkatini çekti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir