GALATASARAY’IN GÜÇLÜ RAKİBİ PSV’YE BAKIŞ

GALATASARAY’IN GÜÇLÜ RAKİBİ PSV’YE BAKIŞ

26 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Avrupa Kupaları eleme maçlarında 2. Tur eleme maçlarında Galatasaray ve PSV karşı karşıya gelecekler. Galatasaray Türkiye Süper Lig’inde bu sezon 2. Olarak kıl payı bir şekilde şampiyonluğu kaçırdı. PSV’de Hollanda’nın en başarılı 3 takımı arasında yer alıyor.

PSV VE GALATASARAY MAÇLARI NE ZAMAN

Burak Elmas yönetimi ile Galatasaray’da adeta rahatlama dönemi başladı. Kaos dönemi bitti ve artık huzurlu süreç başladı. Hızlı bir şekilde teknik direktör Fatih Terim’in takımın başına gelmesi ve ardından da yine oldukça hızlı bir şekilde transferlerin hızlanması ile Galatasaray takımı içerisinde bir toparlanma oldu.

İç transferler, yabancı oyuncu tercihleri ve görüşme süreçlerinin hızlanması derken aynı zamanda da sarı kırmızılı Galatasaray’da var olan oyuncuları ile yeniden imzalar da atılmaya başlandı. Yola devam edecekleri isimler ile tekrardan sözleşme tazeleyen Galatasaray yönetimi öğrencileri ile uzun bir sezona başlayacaklar.

Yabancı oyuncu seçimleri ve yabancı oyuncu kısıtlamaları derken sarı kırmızılı aslan Galatasaray’da transfer süreci titiz bir şekilde yürütülüyor. Kendi kadrosuna ve takım ruhuna en çok uyan isimler ile yoluna devam edecek olan Galatasaray aynı zamanda da yeni dahil edecek takım arkadaşlarını da bu yol ve tercihler listesine göre belirliyor.

Sarı kırmızılı Galatasaray ve rakibi PSV’nin maçlarından ilki 20 ya da 21 Temmuz tarihlerinde oynanacak. İkinci eleme maçının olası tarihleri de 27 ya da 28 Temmuz tarihlerinde olacak. Maçlar her iki takımında ülkesinde, ev sahipliğinde olacak şekilde oynanacak. Henüz daha maç tarihleri ve yerleri konusunda bir netlik yok ama takımlar Avrupa Kupası eleme maçlarına hızlı bir şekilde hazırlanmaya başladılar.

PSV NASIL BİR TAKIM

Galatasaray’ın güçlü ve dişli rakibi PSV Hollanda takımı. 1913 yılında kurulan ve 108 yıllık bir tarihi olan PSV başarılarına başarı ekleyerek her yıl sezon tamamlıyor. Alman teknik direktör Roger Schmidt’in yönettiği PSV Avrupa Kupaları için mücadele edecekleri 2. Tur eleme maçlarını geçmek için Galatasaray karşısında en iyi performanslarını sergilemek istiyorlar.

Donyell Malen PSV’nin en dikkat çeken oyuncusu. Donyell Malen Galatasaray maçında da ön planda olarak takımı göğüsleyecek gibi duruyor.