Galatasaray’dan Radamel Falcao İçin Net Transfer Mesajı

Galatasaray’dan Radamel Falcao İçin Net Transfer Mesajı

2 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sezon sonrası yaz transfer döneminde Galatasaray için şaşırtıcı gelişmeler olmaya devam ediyor. Sarı-Kırmızılıların büyük beklentiler ile kadrosuna kattığı Radamel Falcao, bu vakte kadar gösterdiği düşük performans transfer döneminde başarılı kulübü düşündürdü. 1 sene daha sözleşmesi bulunan Falcao için Galatasaray’ın yolları ayırmak istediği düşünülüyor. Kolombiyalı oyuncunun bu yönde düşünmediği bilinse de Galatasaray’ın atağa geçtiği biliniyor. Fakat bu esnada şaşırtıcı gelişmeler de yaşanmaya başladı.

Galatasaray 19 Haziran seçimi için heyecanını sürdürürken transfer haberleriyle gündeme geliyor. Galatasaray’ın bu sezon için sıcak bakmadığı ve 1 sene daha sözlemesi bulunan Falcao için yıllık 5 milyon Euro ödeniyor. Kolombiyalı isim için en yüksek ücret ödeyen takım olan Cim Bom için nasıl bir rota izleyeceği merak konusu olurken ABD’den Falcao için teklif geldiği haberi Cim Bom’a yardım edebilir gibi görünüyor.

35 yaşındaki forvet bu sezonu da Cim Bom ile bitirmek istiyor, bu yolla bonservisini eline alabilmeyi ve yeni gideceği kulüpte imza parası da talep etmeyi ümit ediyor.

Menajerine Net Bir Mesaj İletildi

Kariyerindeki son sözleşmesi olacak olan Falcao için acil olarak bir kulüp bulunması istendiği biliniyor. Sarı-Kırmızılılar en az zararla bu süreci yönetmek istiyor. Bu yolla menajeri ile doğrudan iletişime geçilen ismin, kulüp bulunmaması durumundan uygun bir bedelle sözleşmesinin feshi de gündemde olan bir diğer seçenek olarak görülüyor.

Bu esnada ise Kolombiya basınından bomba gibi bir iddia ortaya atıldı. Atılan bu iddia tüm dengeyi değiştirebilecek gibi görünüyor.

Kolombiya Basınından Yeni İddia

Radamel Falcao için ABD haricinde başka talipleri olduğu haberi gündeme bomba gibi düştü. ABD takımlarından Inter Miami’ye gitme olasılığını istemeyen Kolombiyalı oyuncu için devreye giren yeni takımın Nashville SC olduğu öğrenilirken Falcao’nun kariyerine nasıl devam edeceği merak konusu oldu. Kolombiya basınında gelen haberin devamı ise Falcao’nun Nashville SC transferinin yüzde 65 oranında olduğu şeklinde devam etti. Bu ihtimal gerçek olursa Galatasaray’ın işi kolaylaşırken 19 Haziran seçim heyecanına devam etmekte zorlanmayacağı düşünülüyor.