Galatasarayda Seçime Sayılı Günler

Posted by

Galatasaray’da 19 Haziran’da düzenlenmesi planlanan seçimli genel kongreye artık sayılı günler kaldı. Bilindiği üzere sarı kırmızılılarda Burak Elmas, Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu, Yiğit Şardan, İbrahim Özdemir, Işın Çelebi gibi 6 farklı başkanlık adaylıklarını açıklar. Kulüp tarihinde ilk kez 6 adayın yer alacağı bir seçimli genel kongre gerçekleştirilecek. Bu yüzden Galatasaray’da kimin yeni başkan oup yönetimini oluşturacağı şimdiden büyük merak konusu oldu.

Öte yandan başkanlık kadar bir diğer önemli gündem konusu ise teknik direktör Fatih Terim’in durumunun belirsizliği. Bilindiği üzere sarı kırmızılılarda 1 Haziran tarihinden itibaren teknik direktör Fatih Terim’in ve teknik heyetinin görevi resmi olarak sona erdi. Geleceği ile ilgili önünde farklı ve önemli seçenekler bulunan tecrübeli teknik adam, son kararınını 19 Haziran’daki seçimli genel kongreden sonra verecek.

Galatasaray’ın Transfer Hedefi

Galatasaray’da şimdilik bekleme pozisyonunda olan teknik direktör Fatih Terim, sözleşmesinin son tarihine kadar takım için çalışmalarını sürdürdü. Bilindiği üzere sarı kırmızılılarda Arda Turan, Ryan Donk, Ömer Bayram, Martin Linnes, Şener Özbayraklı, Emre Taşdemir, Emre Akbaba, Gedson Fernandes, Marcelo Saracchi, Etebo, Onyekuru ve Halil Dervişoğlu gibi 12 futbolcunun sözleşmesi sona erdi. Fakat teknik direktör Fatih Terim, görevinden ayrılmadan önce futbolcular ile alakalı detaylı görüşlerini içeren raporunu yönetime bildirmişti.

Bu rapor doğrultusunda Galatasaray, kulüpleri ile olan sözleşmeleri sona erecek olan Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara ile resmi imzalar atılacak. Sarı kırmızılılar daha sonra yine iç tranferlere yoğunlaşacak. Bu bağlamda Galatasaray, Ömer Bayram ve Emre Akbaba ile yeni sözleşme imzalayıp yola devam edecek. Ardından sarı kırmızılı yönetim, Kaan Ayhan, Kenan Karaman, Paulinho ve Kouyate transferlerine ağırlık verecek.

Hasan Şaş İhtimali

Galatasaray’da yaklaşan bir diğer önemli konu ise takımın oynayacağı ön eleme maçları. Bilindiği üzere sarı kırmızılı takım, Avrupa’daki maçlarına 15 Haziran tarihi ile başlayacak. Takımdaki futbolcular ile geçtiğimiz günler tek tek görüşen teknik direktör Fatih Terim, oyuncularına yavaş yavaş hazır olmalarını söyledi. Öte yandan teknik direktör Fatih Terim’in eksikliğinde durumu netleşene kadar takımda bulunan futbolcular ile tecrübeli isim Hasan Şaş’ın görev yapacağı konuşuluyor.