Beşiktaş’ta Transferde Son Durumu Taraftarları Heyecanlandırdı

Beşiktaş’ta Transferde Son Durumu Taraftarları Heyecanlandırdı

1 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Beşiktaş’ta transfer çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Kadrosunu korumak isteyen siyah beyazlı takım, kiralık olan ve sözleşmeleri sona eren futbolcularını takımda tutmanın yollarını arıyor. Öte yandan başta kaleci Ersin Destanoğlu olmak üzere birkaç futbolcunun takımdan gönderilmesi ise gündemdeki yerini koruyor.

Ersin Destanoğlu’ndan Açıklamalar

Beşiktaş’ta başarılı kaleci Ersin Destanoğlu, geçen hafta yaptığı bir basın açıklamasında hem kendisi hakkında çıkan transferler haberleri ile ilgili hem de geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Her zaman Avrupa’da oynamak gibi bir hayali olduğunu söyleyen genç file bekçisi, transfer olurken takımına yüklü bir bonservis bedeli de kazandırmak istediğini dile getirdi.

Fakat transfer olacağı takım neresi olursa oraya kulübede yedek olarak oturmak için gitmeyi istemediğini sözlerine ekledi. Son yıllarda bir sezonda en az 30 – 35 maça çıktığını hatırlatan başarılı eldiven, bu yüzden transfer için doğru zamanı ve doğru takımı bekleyeceğini sözlerine ekledi.

Ersin Destanoğlu’nun Kalecilik Geçmişi

Kalecilik kariyerine Beşiktaş’ın altyapısında başlayan genç kaleci Ersin Destanoğlu, siyah beyazlılarda ilk kez 2017 – 2018 kendisine forma şansı buldu. Bu sezonda genç file bekçisi, hem Beşiktaş’ın U21 takımında hem de U19 takımında görev yaptı. U21 takımında 24’ü ilk 11 olmak üzere 25 maça çıkan Ersin Desttanoğlu, U19 forması ile de hepsi ilk 11 olmak üzere 5 maçta görev yaptı. Daha sonra 2018 – 2019 sezonunda Beşiktaş’ın U21 takımında oynamaya devam eden 20 yaşındaki kaleci, hepsi ilk 11 olmak üzere 30 maçta görev yaptı.

Ersin Destanoğlu, 2019 – 2018 sezonunda ise hem Beşiktaş’ın U19 takımında ve Beşiktaş’ın A takımında görev yaptı. U19 takımı ile hepsi ilk 11 olmak üzere18 maça çıkan başarılı eldiven, daha sonra ilk kez olmak üzere Beşiktaş’ın A takımının kalesine 8 maçta korudu. Geride bıraktığımız sezonda yani 2020 – 2021 sezonunda Beşiktaş’ın A takımının as kaleciliğini yapan başarılı eldiven, takımının şampiyon olduğu sezonda hepsi ilk 11 olmak üzere 37 maçta sahaya çıktı.