Galatasaray’da Yer Değiştirme Zamanı

Galatasaray’da Yer Değiştirme Zamanı

16 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray’da milli ara sona erdi ve bu olay aracılığıyla çalışmalarına başlayan Cimbom, bazı değişikliklere ve yer değiştirmeye zaman ayıracağını ifade etti. 3 maç için farklı 11’lerin sahada olacağını planlayan ve bunun için çalışmalara başlayan Fatih Terim, taktiğini bu yönde geliştirecek.

Milli ara bitti ve bazı çalışmalar için başlangıç zamanının uygun olduğunu düşünen Cimbom’un Teknik Direktörü Fatih Terim, zorlu bir çalışma dönemine girmek üzere.

Sarı Kırmızılılar 8 günde evinde Konya, Beşiktaş ile ve deplasmanda Lokomotiv Moskova ile karşılaşacak. Galatasaray’ın birincil hedefi bu tüm maçlarda şampiyon olmak ve günü kazanarak bitirmek.

Sarı Kırmızılılar Pazar günü oynayacakları krtitik maç için sıkı hazırlanıyor. Konyaspor maçı pazar günü Galatasaray ile olacak. Kritik virajlardan birisinin maçta gerçekleşeceği ve sezonun yoğun performanslarından biri olarak maçın o günde baya zorlu geçeceğini söylemek mümkündür. 8 gün içinde zor olacak 3 tane maç gerçekleşecek.

3 Maç İçin Farklı 11’ler Sahada Olacak

Galatasaray’ın 8 gün içinde oynayacağı 3 farklı maç olacak. 3 maç için de Fatih Terim farklı 11’leri sahaya sürmeyi planladığını ifade etti. Ligteki yenilgisiz iki takımdan biri olan Lokomotiv Moskova ve Beşiktaş deplasmanının Cimbom ile maç yaması epey kritik bir durum olacak.

Sarı Kırmızılıların Teknik Direktörü Fatih Terim 8 günde gireceği bu 3 mçatan toplamda 9 puan almayı hedefliyor. Takvim gazetesinde de bu konu ile ilgili haberlerin yayınlandığını görüyoruz.

Sarı Kırmızılılar ile ilgili Takvim gazetesinde Fatih Terim’in planlarından bahsedildi. Deneyimli Teknik Direktör Fatih Terim bu zorlu dönemde takımı sürekli canlı ve dinç tutmak için bir strateji izleyeceğini ve 3 maç için farklı 11’leri sahaya sürmeyi planladığını belirtti.

Savunmada alarma geçilecek ve orta alanda kurguda bazı değişikliklere gidilecek. Hücum kurgusunda yenilikler yapmayı planlayan Fatih Terim, bu planları ile şampiyon olmayı, kazanmayı hedefliyor.

Galatasaray İçinde Taktiksel Stratejiler

Sarı Kırmızılılar içinde savunma alarmının verilmesi ve Terim tarafından birçok plan değişikliği yapılması gündemde. Tuzlaspor ve İstanbulspor sonrasında 9 gol yenilmişti ve bu durum sonrasında hemen savunmada alarma geçilmişti.

Terim maç öncesi takımını iyi hazırlayacak ve özel olarak taktik değişikliği ile ilgilenecek.