Galatasaray Mohamed Elneny İle El Sıkıştı

Galatasaray Mohamed Elneny İle El Sıkıştı

16 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in fırtınası devam ederken takımlar bir yandan da transfer hareketliliğine devam ediyor. Özellikle Süper Lig’in 8. Haftası sonrası girilen milli arada takımlar transfer ataklarına hız kazandırırken Galatasaray’da milli arayı transfer atakları açısından iyi değerlendiren ekiplerden biri oldu. 

Yaz transfer döneminde radarına aldığı bir ismi tekrar radarına alan Sarı Kırmızılı ekip, bu sefer transfer bitirme hedefinde… Teknik hoca Fatih Terim’i yaz transfer döneminde başlattığı ve herkesin cesaret edemeyeceği takımı genç ve dinamik bir kadrodan oluşturma yapılanması devam ederken yeni transferin kriterlere uygun olduğu ve oyuncu ile şimdiden anlaşmaya varıldığı ifade edildi.

Oyuncu ile anlaşma sağlanmasının ardından takımı ile de irtibat kuracak olan Sarı Kırmızılı ekip, takım ile de anlaşırsa transferi Ocak ayında bitirmeyi hedefliyor.

Olmazsa da yaz transfer döneminde tekrar girişimde bulunmayı hedefliyor. Söz konusu olan isim ise ünlü Mısırlı genç sporcu Mohamed Elneny…

2 Sezon Önce Kiralık Olarak Beşiktaş Ekibindeydi

Süper Lig’in 9. Hafta mücadelesinden önce transfer hareketliliğine hız veren Sarı Kırmızılı ekip, Mohamed Elneny’i tekrar radarına aldı. 2 sezon önce Beşiktaş formasını kiralık olarak terleten başarılı oyuncu, Aslan’ın radarına girdi. Yaz transfer döneminde Elneny’nin ekibi Arsenal ile anlaşma sağlayan Galatasaray, oyuncu ile anlaşma sağlayamamıştı.

Oyuncunun 4 senelik garanti ücret karşılığı 3.5 milyon Euro ücret istemesi Sarı Kırmızılı ekibi zora sokmuştu ve transfer rafa kaldırılmıştı.

Terim’in tekrar radarına aldığı isim için sınırlar zorlanırken bu sefer tam tersi yönde oyuncu ile anlaşma sağlandığı ve ücret konusunda da orta bir yol bulunduğu ifade edildi.

Ocak ayında takımı Arsenal ile sözleşmesi sonlanacak olan oyuncunun nasıl bir yol izleyeceği şu an için belirsiz görünse de ortaya atılan iddialar Sarı Kırmızılı formayı giyecek olması yönünde…

Mısır Milli Takımı ile Afrika Uluslar Kupası’nda Ocak ayı içinde mücadele verecek olan oyuncuyu takımı Arsenal ise bırakmak istemiyor.

Bu noktada Galatasaray’ın Arsenal ile temas kurduktan sonra nasıl bir süreç izleneceği merak ediliyor. Özellikle oyuncunun Galatasaray ile şimdiden orta yolda buluştuğu ve ücret konusunda da 2 milyon Euro’ya anlaştığı ileri sürülürken…

Mostafa Mohamed’den Olaylı Sosyal Medya Paylaşımı

Galatasaray’ın radarına aldığı ve ısrarcı olacağı Mısırlı oyuncu için Galatasaray iddiaları ortaya atılmış olsa da henüz bir kesinlik yok fakat Sarı Kırmızılı futbolcu Mostafa Mohamed’in sosyal medyadan yaptığı paylaşım ortalığı ayağa kaldırdı.

Mısır Libya’yı deplasmanında Mısır’ın 3-0 skoruyla maçı yenmesinin ardından Galatasaraylı oyuncu, Elneny ile bir fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı ve yapılan paylaşımı da Elneny kendi hesabında paylaştı.

Karşılıklı bu sosyal medya atağı ise tekrar Galatasaray ile Elneny iddialarını ortaya attı. Henüz kesinliği olmaya sürecin Ocak ayında sonuçlanması bekleniyor.