Galatasaray’da Yeni Dönem Başladı İşte Aslan’ın Kapanan Transfer Dönemi

Posted by


Yoğun bir maç programı içerisinde olan Galatasaray, transfer yaz dönemini sonlandırdı. 14 Haziran tarihinde başlayan transfer yaz dönemi, Sarı Kırmızılılar için oldukça hareketli geçti.


İlk olarak Başkan Burak Elmas’ın seçim heyecanı yaşanırken ardından teknik direktör krizi yaşandı ve kriz tecrübeli çalıştırıcı Fatih Terim ile tekrar el sıkışılarak son buldu.


Bu noktadan sonra transfer çalışmalarına ağırlık veren Sarı Kırmızılı ekip, yaz dönemi boyunca toplam 11 yıldız ismi kadrosuna aldı. Bu 11 isimden 6’sı yabancı isim olurken 5’i yerli isim oldu. Aslan transferdeki ilk kükreyişini Aytaç Kara ile Alpaslan Öztürk gibi isimleri kadrosuna alarak yaptı.


Son kükreyişi ise yaz transfer döneminin son günlerinde transferi gerçekleşen oyuncu Gustavo Assunçao ile oldu.


Yeni Yapılanma… Hedef Şampiyonluk!


Yeni sezon için mutlak şampiyonluk hedefinde olan Galatasaray, teknik hoca Fatih Terim önderliğinde yeni bir yapılanmaya gitti. Geleceği yönelik olan bu plan içerisinde kadro genç ve dinamik isimlerden oluşturuldu.


Bu yapılanma içerisinde geleceğe yönelik ekonomik beklentilerde büyük bir rol oynadı. Kadroya transfer yaz dönemi boyunca katılan 11 yeni oyuncunun yaş ortalaması 23.72 oldu.


Ayrıca Sarı Kırmızılı ekip farklı bir taktik içine girerek bu sezon kiralık futbolcuları tercih etmemeyi seçti.


11 yeni oyuncunun 6’sını bonservis ücreti karşılığında renklerine bağlayan Sarı Kırmızılılar, boş durumda olan 3 yıldız isim ile anlaştı ve ayrıca 2 oyuncuyu da kiralık olarak aldı.


Kasadan 23.6 Milyon Euro Bonservis Bedeli Çıktı!


Transfer yaz dönemi boyunca 11 ismi kadrosuna alan Galatasaray; 5’i yerli isimler olmak üzere 2 Rumen, birer de Hollandalı, Danimarkalı, Fransız ve Brezilyalı oyuncuyu renklerine bağladı.


Renklerine bağladığı oyuncular dinamik ve genç yapısıyla dikkat çekerken Sarı Kırmızılı ekibin kasasından toplamda 23.6 milyon Euro bonservis bedeli çıkış yaptı.


Fakat Sarı Kırmızılı ekip, geçtiğimiz transfer yaz dönemlerinin aksine farklı bir şey yaptı ve kimi isimlerin aldığı ücretler ile birlikte transferlerde ödemesi yapılan bonservis bedellerini de açıklamaktan kaçındı.
Geçtiğimiz sezonlarda Sarı Kırmızılı ekip bu konularda açıklama yapmaktan kaçınmamıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.