Galatasaray’da İlk Hedef Trabzonspor, Ardından Lazio

Posted by


Transfer yaz dönemi sonlanan Galatasaray, tüm enerjisini gelecekteki maçlara vermeye hazırlanıyor. Transfer yaz dönemi boyunca kurduğu dinamik ve genç kadrosu ile dikkatleri üzerine çeken Fatih Terim, gözünü Süper Lig’e dikti.


Süper Lig’in ilk 3 haftasında iki galibiyet ve bir beraberlik alarak 7 puanını hanesine yazan Sarı Kırmızılılar, dördüncü haftasında Trabzonspor ile aynı sahayı paylaşacaklar.


Mutlak galibiyet isteyen Sarı Kırmızılı ekip, 12 Eylül Pazar günü mücadelesini verecek. Terim, Milli takımdan da gelecek futbolcuların da katılmasıyla yoğun bir çalışma temposu içine girecek.


Yoğun bir maç programı olan Galatasaray’ın, galibiyet ile bu mücadelelerden ayrılma planı varken teknik direktör Fatih Terim’in rakiplerin eski maçlarını izleyerek sıkı bir analiz çalışması içerisinde olduğu öğrenildi.


Geçtiğimiz Yıl Trabzonspor Maçlarından 4 Puan


Geçtiğimiz sezon iki kez Trabzonspor ile aynı sahada kozlarını paylaşan Galatasaray, ilk mücadelesi için Şenol Güneş Stadyumu’nda 2-0 skorunu elde ederek galibiyet yaşamıştı.


Arda Turan ve Oğulcan Çağlayan’ın golleriyle gelen zaferin ardından bir de beraberlik elde edilmiş ve toplamda 4 puan haneye yazılmıştı. İkinci karşılaşmada gelen beraberlik 1-1 skoruyla elde edilmiş ve Edgar ve Emre Akbaba‘nın gol ataklarıyla yaşanmıştı.


Bu sezon ki ilk karşılaşmalarında galibiyet bekleyen Sarı Kırmızılı ekipten, Fernando Muslera karşılaşmada yer alamayacak. Uruguay Milli Takımı’na giden Muslera, Ekvador ile mücadele içinde olacak ve bu yüzden 12 Eylül Pazar günü yapılacak olan karşılaşmada formasını terletmesi zor olacak.


Bu yolla çetin mücadelede kaleyi Fatih Öztürk’ün koruması bekleniyor.


3 Haftada 7 Maç, Yoğun Bir Tempo


Fatih Terim önderliğindeki Sarı Kırmızılıları zor bir Eylül ayı bekliyor. Öncelikle 12 Eylül Pazar günü Trabzonspor ile Süper Lig’in dördüncü haftasında boy gösterecek olan Aslan’ın, 16 Eylül günü Lazio ile aynı sahada kozlarını paylaşması bekleniyor. Diğer taraftan Süper Lig’in beşince haftasında ev sahibi ekip olarak Alanya’yı ağırlayacak olan Sarı Kırmızılılar, 22 Eylül günü Kayseri’nin yolunu tutacak.
Süper Lig mücadelesine son sürat devam edecek olan Aslan’ın 30 Eylül’de Marsilya ekibiyle aynı sahaya çıkması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.