GALATASARAY’DA VAN AANHOLT’UN KÖTÜ PERFORMANSI

GALATASARAY’DA VAN AANHOLT’UN KÖTÜ PERFORMANSI

3 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı kırmızlı takım Galatasaray bu sezon içinde yeni bir yapılanmaya giden takım da genç ve potansiyeli yüksek oyuncu grubu transfer edere başlamışlardı.

Yeni sezon öncesinde genç oyuncular arasında istisna ola bilecek olan tek isim 31 yaşındaki Hollandalı tecrübeli sol bek Patrick van Aanholt olmuştu.

Uzun süredir geçen sezon devre arasından beri kadrosuna katmak istedikleri tecrübeli oyuncu için uzun süre bekleyen anlaşamayan sarı kırmızlı takım bu yaz transfer sezonunda kadrosuna katmışlardı.

Tecrübesi ile takıma birçok konuda tecrübe ve fark katması beklenen oyuncu aslında tam tersi oldu. 31 yaşındaki Hollandalı tecrübeli sol bek Patrick van Aanholt bu sezon ki kötü performansı sonrasında sarı kırmızlı takım da hayal kırıklığı yaratmış durumda.

İKİ BEKDEN BEKLENMEYECEK PERFORMANS

Sarı kırmızlı takım Galatasaray bu sezon Süper Lig’de geride kalan 14 hafta itibarıyla topladığı 22 puanın ardından 8. sırada yer alan takım da yaz transfer sezonun da  kadrosuna kattığı 31 yaşındaki Hollandalı tecrübeli sol bek Patrick van Aanholt ‘dan istediği verimi alamdılar.

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim ‘İn hücum oyunun da beklere verdiği önem ve beklentisi oldukça fazla. Hücumda iki bekini de etkili kullanmayı seven tecrübeli teknik adam bu sezon yaz transfer sezonun da kadrolarına kattıkları aslında iki bek ‘İn den de istedikleri performansı alamadı diye biliriz.

Sağ bekte ABD’li 28 yaşındaki oyuncu DeAndre Yedlin ile sol bekte ki 31 yaşındaki Hollandalı tecrübeli sol bek Patrick van Aanholt ‘dan istedikleri performansı alamadılar.

 

 

P. V. AANHOLT İSTATİSTİKLERİ İLE ASLINDA ŞAŞIRTMAMALI

Sarı kırmızlı takım Galatasaray ın uzun süre kadrosuna katmak için uğraştığı 31 yaşındaki Hollandalı tecrübeli sol bek Patrick van Aanholt ‘ un performansı bu transfer de bu kadar uğraşıldığına değmedi.

31 yaşındaki Hollandalı tecrübeli sol bek Patrick van Aanholt ‘un geçmiş sezonlardaki performanslarına bakıldığında aslında bu transfer de bu kadar çok ısrar edilmesine gerek olmadığı da orta.

Tecrübeli sol bek Patrick van Aanholt futbol kariyerinde son 5 sezonda sadece 10 asist yapabildi. Geçen sezon da İngiliz ekibi Crystal Palace formasıyla 18 maçta bin 504 dakika oynayan tecrübeli ismin yalnızca 1 asist katkısı sağlaya bildi.

İstatistiklere bakıldığında Patrick van Aanholt 50 uzun topundan 33’ü, 37 ortasından da 28’i isabetsiz oldu. Attığı 16 şuttan sadece 5’i kaleyi bulabildi.

31 yaşındaki Hollandalı tecrübeli sol bek Patrick van Aanholt ‘un kariyerine de bakıldığında tecrübeli oyuncu futbol kariyerinin tamamını İngiltere’ de sürdürdüğünü görüyoruz.  Kariyerinde Chelsea, Leicester City, Wigan, Vitesse, Sunderland ve Crystal Palace gibi takımlarda forma giymeyi başaran oyuncu sezon basında sarı kırmızlı takıma bonservis bedeli ödemeden kadrosuna katması tek artısı da ola bilir.