Galatasaray’da Son Hafta Yenilgisinden Sonra Rotasyon Kararı

Posted by


Avrupa arenasında Lazio ile aynı sahaya çıkan Galatasaray, aldığı galibiyet ile rahatlasa da Süper Lig’in 5. Haftası Aytemiz Alanyaspor ekibi karşısında mağlup olması ile tekrar diken üzerinde…


Sezon başından beri toplamda 7 puan kaybeden Galatasaray, Süper Lig’in 6. Haftasında oynayacakları Kayserispor maçı için rotasyon kararına gitti. Son hafta karşısında beklenmeyen yenilgi ile ilk yenilgilerinin alınması eleştiri oklarını teknik direktör Fatih Terim’e çevirirken Terim’in bu durum karşısında 4 ismi yedek kulübesine çekmesi ve yenileme çalışması yapması bekleniyor.


Son haftaki karşılaşma sonrası hata yaptığını kabul eden ve rotasyon yapması gerektiğine dikkat çeken teknik hoca, yeni maça yeni bir kadroyla çıkmanın hedefinde…


Yedek Kulübesine Gitmesi Beklenen 4 İsim


Son karşılaşmada Yedlin’in olumsuz tepkilerle karşılaşması ve bunun da performansını olumsuz yönde etkileyeceğinin düşünülmesi ile teknik hoca Fatih Terim’in sağ beke Alparslan’ı düşünmesi bekleniyor.


Aynı zamanda Taylan’ın da üst üste karşılaşmalarda yer alamayacağını düşünen Terim’in, Assunçao’ya hazır olma talimatı verebileceği düşünülüyor. Morutan ve Halil’in son karşılaşmadaki yorgunlukları dikkatlerden kaçmazken teknik direktörün bu isimleri de kulübeye göndermesi beklenenler arasında yer aldı.


Terim’in Halil’in yerine Mustafa Muhammed’i sahaya çıkarması beklenirken Morutan’ın yerine de Emre Kılınç’ı düşündüğü iddia edildi.


Alanyaspor’da Yapılması Gerekiyordu, Kayserispor’da Yapılacak


Alanyaspor karşılaşmasındaki yenilgiden sonra yaptığı açıklamada yapılması gereken rotasyonun Kayserispor maçından önce değil de Alanyaspor maçından önce yapılması gerektiğini savunan teknik direktör Fatih Terim, takımı kendisine getireceğinin sinyallerini verdi.


Alınan ilk yenilgiden sonra eleştiri yağmuruna tutulan takımın bozulan moralinin düzeltilmesi için çalışacak olan teknik hoca; özellikle Yedlin, Babel ve Ömer Bayram’ın üzerinde duracak. Yaşananlardan dolayı olumsuzluk yaşamamalarını sağlayacak. Bunun için gerekli görüşmeleri başlatan Terim’in, futbolcularla da sık sık toplantılar yapacağı öğrenildi.

Alanyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamada takım olduklarını dile getiren Terim, beraber kenetlenip beraber ayağa kalkacaklarını dile getirdi.


Tepkilerin olmasının normal olduğunu da dile getiren teknik hoca, bu tepkilerin kendi evlerinden gelmesinin üzücü olduğunu da dile getirdi. Tüm bu yaşanılanların unutulmasını istedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir