Beşiktaş’tan Skorer Mücadele ve Son Dakika Kaçırılan Galibiyet; 3-3

Beşiktaş’tan Skorer Mücadele ve Son Dakika Kaçırılan Galibiyet; 3-3

23 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel


Süper Lig’in 6. Haftası belki de sezonun en skorer ve heyecanlı karşılaşmalarından birine sahne oldu. Beşiktaş’ın ev sahibi olduğu maçta, karşısına Adana Demirspor ekibi çıktı.


Maçtan toplam 6 gol sesi duyulurken taraflar 3’er gol sevinci yaşadı. İlk yarıdaki Kara Kartal’ın üstünlüğü ikinci yarıdaki Adana Demirspor üstünlüğü ile çakıştı. Taraflar birer puanını evine götürürken Siyah Beyazlı ekip, yenilmezlik serisine devam etti.

Karşılaşmaya 90+8’de gelen kırmızı kart damga vururken son dakikalarda Kartal’dan Valentin Rosier oyun dışı kaldı. Karşılaşma heyecanı Vodafone Arena’da yaşanırken karşılaşmanın hakemliklerini Ali Palabıyık, Serkan Olguncan ve Mustafa Sönmez üstlendi.


Nefes Kesen Mücadelenin Detayları


Beşiktaş’ın yenilmezlik serisini bozmamayı hedefleyerek çıktığı karşılaşmada ilk gol sesi 20. Dakikada geldi. Francisco Montero’dan gelen gol sesi ile skor tablosu 1-0 oldu.


Josef de Souza’nın 43. Dakika golü ile skor tablosu 2-0 olurken Rıdvan Yılmaz ikinci yarının 52. Dakikasında bir gol sesi daha üretti ve rakip takım ile arayı biraz daha açtı. Fakat 60. Dakikadan sonra atağa geçen Adana Demirspor ekibi, ilk gol sesini çıkardı. Matias Vargas ile gelen gol sesi Adana Demirspor taraftarlarına umut verdi.

Dakikada bir gol sesi daha üreten Adana Demirspor, skor tablosunu 3-2 yaptı ve bu dakikadan sonra heyecan tavan yaptı. Ya 3-2 skoruyla Kara Kartal bir kez daha zafer yaşayacaktı ya da 1 gol sesi daha üretilirse 3-3 skoru elde edilebilecekti ve beraberlik gelecekti.


Belki de Beşiktaş bir gol sesi daha üretip 4-2 yapacak ve arayı açarak zafere ulaşacaktı. 90+7’de Britt ile gelen gol sesi skor tablosunu eşitledi ve taraflar berabere sahadan ayrıldı. Valentin Rosier ise 90+8’de kırmızı kart gören isim oldu.

Beşiktaş – Adana Demirspor Karşılaşma Kadroları


6 gol sevincinin yaşandığı Beşiktaş ile Adana Demirspor karşılaşmasında formasını terleten isimler şu şekildeydi;
Beşiktaş: Ersin, Rosier, Rıdvan, Josef, Ghezzal, Lari, Montero, Oğuzhan, Pjanic, Batshuayi, Welinton
Adana Demirspor: Ferhat, Rassoul, Svensson, Stambouli, Assombalonga, Deli, Samet, Sinan, Vargas, Bjarnason, Ezeh