Galatasaray’da Son 2 Haftada 4 Puan Kaybedildi, Gözler Terim’de!

Galatasaray’da Son 2 Haftada 4 Puan Kaybedildi, Gözler Terim’de!

15 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig macerasına iyi başlayan Galatasaray’da ivme kaybı yaşanıyor. Özellikle başarılı bir transfer dönemi geçiren Sarı Kırmızılı ekip, genç isimleri kadrosuna katmış ve 11 yıldız ismi de renklerine bağlamıştır.

Taraftarların umudu yüksek iken Süper Lig’in ilk 2 haftasından sonra ivme kaybı yaşanmaya başladı ve son 2 haftada toplamda 4 puan kaybedildi.

Son hafta mücadelesinde Trabzonspor ile aynı sahaya çıkan Sarı Kırmızılı ekip, 2-2 skoruyla berabere kalınca hanesine 1 puan eklemiş ve bu sürecin Süper Lig’in 3. Haftasında da yaşanması taraftarı endişeye sokmuştu.

16 Eylül Perşembe günü Lazio ekibiyle aynı sahada buluşacak olan Aslan’ın tüm bu faturası teknik direktör Fatih Terim’e kesilirken Terim’in bu konuya en kısa zamanda çözüm bulacağı öne sürüldü.

2-0 Öne Geçildi Fakat Maç Berabere Sonlandı

Sarı Kırmızılı ekip, Süper Lig’in son iki haftasındaki maçlarda üstünlüğünü gösterdi. Maçı ilk yarısında özellikle gol sesleriyle üstünlük kuran ve 2-0 skoruna ulaşan Sarı Kırmızılı Galatasaray ekip, bu üstünlüğünü maç içinde devam ettirmekte zorlandı.

Rakip ekiplerden maçın ikinci yarısı skoru eşitlemesi gecikmedi ve karşılaşmalar berabere son buldu. Arka arkaya gelen Trabzonspor ve Kasımpaşa SK beraberlikleri ile taraftar endişelenirken Terim eleştiri oklarının hedefi oldu.

Sosyal medyadan Terim’in maç içindeki hamleleri tartışma konusu olmaya başladı.

Terim’in Eleştiri Alan Hamleleri

İlk eleştirilen hamleler Emre Kılınç ve Morutan’ın üzerinden geldi. Mücadelenin önemli isimlerinden olan ve ilk yarıda 2 gol sevinci yaşatan Emre Kılınç ile takımın ataklarında önemli bir rolde olan Morutan’ın ikinci yarının başında kenara çekilmesi taraftarı mutlu etmedi.

Morutan yerine Babel’in, Emre yerine Aytaç Kara’nın formalarını terletmesi de taraftarı mutlu etmeyen başka bir konu olarak gündeme geldi. Karşılaşma sonrası yapılan açıklamada Kılınç’ın ağrı hissetmesinden dolayı kenara çekildiği ifade edilse de Terim, Morutan konusunda eleştirilerden kurtulamadı. Kerem Aktüroğlu ile Mohamed, Cicaldau ile Taylan ve Halil ile Oğulcan değişiklikleri de aynı şekilde eleştiri alınca tüm gözler Terim’e döndü.

Teknik hocanın tüm bu sorunları Lazio karşılaşmasına kadar çözmek için kolları sıvadığı ifade edildi.