GALATASARAY’DA SEÇİM YAKLAŞIYOR

GALATASARAY’DA SEÇİM YAKLAŞIYOR

24 Nisan 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig kapsamında oynadığı karşılaşmalar sonucunda özellikle ligin ikinci devresinde büyük hayal kırıklığı yaşatan sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’da Zirve hattının 6 puan gerisine düşmesinin ardından kulüpte köklü değişiklikler olabilir. Sarı kırmızılı ekip Galatasaray’da tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in sözleşmesinin sona ermesine Kısa bir süre kalmasının yanında takım yönetiminde gelecek ay itibariyle başkanlık seçimi yapılacak.

YÖNETİMDE KULİSLER DEVAM EDİYOR

Sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’da mayıs ayı itibarıyla başkanlık seçimi yapılması planlanıyor. Bence de yer alan haberler doğrultusunda sarı-kırmızılı ekibin 2 asbaşkanı Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay sarı-kırmızılıların eski başkanı Dursun Özbek ile iletişime geçti ve durum değerlendirmesi yaptı. Haberde yer alan bir başka detaya göremem bu önemli iki isim olan Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Güney’in sarı-kırmızılıların şu anki Başkanı Mustafa Cengiz’in hemen hemen her konuşmasında eleştiri yağmuruna tuttuğu Dursun Özbek’e Başkan olması için öneride bulunduğu öğrenildi.

Bu iki önemli isim Dursun Özbek ile yaptığı konuşmada sarı-kırmızılı camianın zor bir durumda olduğunu haziran ayı itibarıyla yapılması gereken Yaklaşık 300 milyon TL’lik ödemenin bulunduğu ve bu ödemenin yalnızca Dursun Özbek tarafından yapılabileceğinin aktarıldığı öğrenildi.

DURSUN ÖZBEK SICAK BAKMIYOR

Bence de yer alan bir başka habere göre sarı-kırmızılı camiada geçtiğimiz dönemlerde başkanlık görevini yapan Dursun Özbey’in sarı-kırmızılı camiada çok önemli bir yere sahip olan Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay isimleri ile yaptığı konuşmada başkanlık çaresine cevap olarak sarı-kırmızılı camianın bulunduğu durum itibarıyla başkanlık görevini Kabul etmeyeceğini Bu durumun sarı-kırmızılı takımın örf ve adetlerine uygun olmayacağını Abdurrahim Albayrak’ın istekli olması durumunda kendisinin aday olabileceğini söylediği öğrenildi.

Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Güney’in yapmış olduğum bu görüşmenin sarı-kırmızılı ekip Galatasaray idaresindeki 7 kişinin şu anki Başkanı Mustafa Cengiz’e istifa etmesi doğrultusunda Çağrı yapmasının ardından gerçekleştiği öğrenilirken Dursun Özbek’in yapılan başkanlık çağrısına yaşamış olduğu Hayal kırıklıkları sebebiyle olumlu yanıt vermedi öğrenildi. Sarı kırmızılı camiada başkanlık seçimi yaklaşırken şu anki yönetimde bulunan en önemli isimlerden 2 tane Solan Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Güney’in Eski dönemlerde başkanlık yapmış olan Dursun Özbek’i ikna etme girişimi tüm camiada Yankı uyandırdı.