FENERBAHÇE’DE İNCE HESAPLAR

FENERBAHÇE’DE İNCE HESAPLAR

24 Nisan 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig kapsamında 36 haftanın bitimi ardından ligin başından itibaren çalkantılı bir performans göstermesine rağmen puan durumunda iyi bir yerde bulunan sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe geçtiğimiz hafta itibarıyla Süper Lig’in iddialı koltuğunda oturan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş ile yapmış olduğu maç sayısını eşitlerken zirvenin 3 puan gerisinde ikinci sırada yer alıyor. Bu durumun yeri sıra sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’de Beşiktaş ile ikili averajda geride bulunması camiada can sıkıntısı yaratıyor.

PUAN FARKI 3’E DÜŞTÜ

Sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’de şampiyonluğu 2 diğer önemli adayı olan sarı-kırmızılı ekip Galatasaray ve siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ın son haftalarda yapmış olduğu puan kayıpları sebebiyle şampiyonluk şansı önemli ölçüde arttı. Süper Lig’in sona ermesine 6 hafta kala sarı-lacivertli ekip şampiyonluk için puan hesapları yapmaya başladı.

Şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olan Fenerbahçe’de eski teknik direktörü Erol Bulut’un görev yaptığı süre boyunca yaşanmış olan beklenmedik puan kayıpları 36 haftanın sona ermesinin ardından elde edilen sonuç doğrultusunda etkisini daha fazla göstermeye başladı. Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’nin teknik direktörlük koltuğunda Uzunca bir süre oturan genç teknik adam Erol Bulut yönetiminde takım inişli çıkışlı performans göstermiş ve geceden futboldan çok uzak kalmıştı.

DERBİ MAĞLUBİYETLERİ ETKİSİNİ GÖSTERİYOR

Sarı-lacivertli ekipte yolların ayrıldığı genç teknik adam Erol Bulut takımın teknik direktörlük görevini yaparken Fenerbahçe hem Kadıköy’de oynamış olduğu karşılaşmada dedi puanları elde edemezken hem de oynanan darbe mücadelelerinde üç puanı hanesine yazdırmayı başaramamış da. Teknik direktörlük koltuğunda otururken beklenen performansın çok altında kalan genç Hoca Erol Bulut takım kadrosunda da istikrarı yakalayamamıştı. Sarı lacivertliler Erol Bulut yönetiminde  Kadıköy’de yaptığı karşılaşmalarda 8’ler bu mücadelesine çıkarken bu karşılaşmalarda 6 kez mağlup oldu ve 2 mücadelede ise berabere kaldı.

Kadıköy’de oynanan derbi karşılaşmalarında Süper Lig’in lideri gibi Beşiktaş’a 4-3 mağlup olan sarı-lacivertliler Ezeli rakibi Galatasaray’a da 1-0 mağlup olmuştu. Ağrı’da gösterilen kötü performansın yanı sıra genç teknik direktör Erol Bulut’un takım kadrosunda istikrarı yakalayan olması bilhassa hücum oyuncularından istenilen Verim alınamaması takıma dahil olan golcü oyunculardan yararlanılamaması çok büyük bir sorun ortaya çıkardı. Süper Lig’de bitime 6 hafta kala sarı-lacivertli ekip oynayacağız bütün karşılaşmalardan 3 puan ile ayrılarak siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ın puan kaybetmesini bekleyecek.