Galatasaray’da Sağ Bek Operasyonu

Galatasaray’da Sağ Bek Operasyonu

10 Ocak 2022 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Bu sezon Süper Lig’de istediği performansı sergileyemeyen ve lider Trabzonspor’un 19 puan gerisinde kalan Galatasaray, Ocak ayı transfer döneminde yapacağı takviyelerle yükselişe geçmek istiyor.

Sezonun ilk devresinde ön plana çıkan oyunculara gelen teklifleri değerlendiren sarı kırmızılı yönetim, bir yandan Takımın eksik bölgelerine takviye yapmak için çalışmalarına hız kazandırdı. Ligin ilk devresinde Galatasaray’da en çok göze batan konu sağ bek problemiydi.

SachaBoey’in sakatlığı sonrasında Yedlin’e maruz kalan Sarı kırmızılılarda Omar Elabdellaoui’dan iyi haber gelmişti ancak tecrübeli futbolcunun devre arasında Yedlin ile birlikte takımdan gönderilmesi planlanıyor.

Yedlin ile Yollar Ayrılırken Omar’ın Kiralanması Gündemde

Bu sezon Avrupa’daki başarısını süper lige yansıtamayan şampiyonluk yarışından uzak kalan Galatasaray’da ocak ayı transfer dönemi öncesi hareketli günler yaşanıyor. Yeni bir kadro planlaması oluşturmak isteyen sarı kırmızılı yönetim teknik direktör Fatih Terim ile sık sık görüşmelerde bulunurken,  gidenler ve gelen oyuncular belirlenmeye başladı.

Avrupa’daki başarının ardından performansı ile ön plana çıkan oyuncuların satılması gündeme gelirken takımın eksik bölgelerine  yapılacak takviyeler için çalışmalar hız kazandı. Sezonun ilk yarısında problem yaratan bölgelerden biri de Sağ bekti. SachaBoey’in sakatlığının uzamasıyla birlikte sağ bek rotasyonunda tek kalan DeandreYedlin’den beklenen performans alınamadı.

Teknik heyetin de mutlaka transfer istediği bölge için Sacha Boey’den sevindirici haber gelse de Sarı kırmızılı yönetim, Amerikalı sağ bek ve uzun zamandır takımla çalışan Omar Elabdellaou ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Bir yandan Sağ bek için transfer çalışmalarını sürdüren Sarı kırmızılı yönetim, üç oyuncunun son durumlarına yakından takip ediyor.

Yedlin’den Beklentilerin Altında Bir Performans

Geçen sezon devre arasında Newcastle United’an bonservissiz alınan Amerikalı sağ bek geçen sezondan bu yana yaptığı hatalarla gündem oldu.

Sezon öncesinde takıma katılan SachaBoey kısa sürede gösterdiği performansla ilk 11 oyuncusu olma yolunda ilerken yaşadığı sakatlık sonrasında forma DeandreYedlin’e kaldı. Topla olan ilişkisinde yetersiz kalan Yedlin, hücumda yeterli katkıyı veremedi ve savunmada da yaptığı basit top kayıplarıyla eleştirilen isim oldu.

Son maçlarda Oğulcan Çağlayan’a sağ bekte görev veren Sarı kırmızılılar, devre arasında Yedlin ile yollarını ayırmak istiyor.29 yaşındaki sağ bek için bonservis talep etmeyen Galatasaray yönetimi, beklenilen teklif gelmediği taktirde karşılıklı anlaşarak oyuncunun sözleşmesini feshetme yoluna gidecek.

Geçtiğimiz yılbaşında yaşadığı talihsiz kaza sonucunda gözünden yaralanan Omar Elabdellaoui, Amerika’da geçirdiği tedavi sonucunda yeni sezonda takımla birlikte çalışmalara başlamıştı. Uzun süredir antrenmanlarda yer alan Norveçli futbolcunun sağlık testinden geçmesi halinde lisansının çıkarılması bekleniyor. 30 yaşındaki futbolcunun antrenmanlardaki  son durumu takip edildikten sonra maç kondisyonu ve maç eksiğini kapatması için devre arasında Süper Lig ekiplerinden birine kiralanması planlanıyor.

SachaBoey ise sakatlığı sebebiyle 92 gündür forma şansı bulamıyor. Sezon başında performansıyla beklentileri yükselten Fransız sağ bek’inyakın zamanda sahalara geri dönmesi bekleniyor.