Fenerbahçe Yeni Teknik Direktörünü En Kısa Sürede Açıklayacak

Fenerbahçe Yeni Teknik Direktörünü En Kısa Sürede Açıklayacak

9 Ocak 2022 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı lacivertli takım; Süper Lig’in ilk yarısına iyi başlasa da devamını getiremedi. Ekim ayındaki milli aranın ardından liderliği Trabzonspor’a kaptıran ve bir daha geri alamayan Fenerbahçe; bilhassa ilk yarının ortalarında üst üste yenilgiler alarak zirveden bir hayli uzaklaştı. Buna ek olarak, UEFA Avrupa Ligi’nde nispeten kolay bir grupta olmasına rağmen üçüncü olabildi. Fenerbahçe; ilk yarının son haftalarında Beşiktaş ile 2-2 berabere kaldı. Sarı lacivertli taraftarlar; takımlarının bu maçı kesinlikle kazanmasını istiyorlardı. Ancak, böylesine önemli bir maçın beraberlikle tamamlanması tepki çekti. Sonuç olarak, bu maçın ardından teknik direktör Vitor Pereira’nın görevine son verildi. Portekizli teknik adamın Fenerbahçe’deki ikinci macerası da başarısızlıkla sonuçlandı.

Fenerbahçe; uzun süredir yeni bir teknik direktör ile anlaşamadı. Sarı lacivertli taraftarların sabrı taşmak üzere! Covid-19’a yakalanan Ali Koç; hasta olmasına rağmen takımla ilgilenmeye devam ediyor. Bir başka deyişle, Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörüne en kısa sürede kavuşacağını söyleyebiliriz.

Fenerbahçe’nin Gündeminde Hangi Teknik Direktörler Bulunuyor?

Ali Koç; geçtiğimiz yaz takımın başına Hırvat teknik adam Slaven Bilic’i getirmek istemişti. Ancak, bir dönem Beşiktaş’ı da çalıştıran Bilic; o sırada Çin’in BJ Guoan takımını çalıştırıyordu. Takımıyla olan sözleşmesinin devam etmesinden mütevellit Fenerbahçe’nin teklifini reddetti. Ali Koç; Slaven Bilic’ten olumlu bir geri dönüş alamayınca Vitor Pereira ile anlaştı. Sonuç olarak, Fenerbahçe; Çin Ligi’nin sona ermesini de fırsat bilerek Slaven Bilic’i takımın başına getirmek istiyor. 53 yaşındaki teknik adam; yeniden Avrupa’da çalışmaya sıcak bakıyor. Bu noktada, Slaven Bilic’in gündemdeki en ciddi aday olduğunu söyleyebiliriz.

Fenerbahçe taraftarının takımın başında görmek istediği bir diğer isim ise Joachim Löw! Alman teknik adam; son olarak ülkesinin milli takımını çalıştırdı. Bir süredir boşta olan Löw; Fenerbahçe’nin teklifine sıcak bakmıyor. Minimum 40 milyon Euro transfer bütçesi talep eden Alman teknik adam; takımdaki birçok futbolcu ile de yolların ayrılmasını istiyor.

Fenerbahçe’nin listesinde yer alan teknik adamlardan bir diğeri de son olarak Benfica’yı çalıştıran Jorge Jesus! Portekiz futbolunun en önemli isimleri arasında bulunan Jesus; Benfica’dan kötü bir şekilde ayrıldı. Deneyimli hocanın hem Avrupa’dan hem de Güney Amerika’dan ciddi talipleri bulunuyor. Fenerbahçe’nin Jorge Jesus’u takımın başına getirmesi bir hayli zor gözüküyor. Çünkü, başarılı ismin hem yüksek maaş hem de ciddi bir transfer bütçesi istemesi söz konusu!

Ali Koç Son Çare Olarak Yerli Teknik Adamlarla Görüşecek

Başkan Ali Koç; Bilic, Löw ve Jesus gibi isimlerden herhangi bir sonuç alamadığı takdirde biraz da mecburen yerli teknik adamlara yönelecek. Bu noktada, Okan Buruk ile yapılan görüşmelerden olumlu bir sonuç alınamadığını söylemeliyiz. Bir dönem Fenerbahçe’yi çalıştıran İsmail Kartal’ın sarı lacivertli kulübe dönme ihtimali bir hayli yüksek!