Galatasaray’da Ön Libero Transferinde Bir Başka Mısırlı Gündemde

Posted by

Süper Lig’de yeni sezonu açacak olan sarı-kırmızılı ekip teknik heyet raporu doğrultusunda takımı güçlendirmeye devam ediyor. Sarı kırmızılı yönetim savunma hattı için Kopenhag’ın 22 yaşındaki stoperi Victor Nelsson’la anlaşan Galatasaray, transferde genç oyunculara olan ilgisi devam ediyor.

Sarı Kırmızılı Ekipte Ön Libero İçin Aliou Dieng Gündemde

Yeni sezonda Fatih Terim isteği doğrultusunda takımı gençleştirmek için kolları sıvayan yönetiminde potansiyeli yüksek bonservis bedeli düşük genç oyuncu transferleri ile dikkat çekemeye devam ediyor. Sarı-kırmızılı yönetim daha önce Mısır’dan Mustafa Muhammed’i transfer ederek oyuncunun performansından memnun kalan teknik ekip bir başka Mısırlı oyuncu olan Aliou Dieng Kadrosuna katmayı çok istiyor.

Genç oyuncu özellikle kesici özelliği olan topla rakip arasındaki alanları iyi kapatan, fiziksel gücü sayesinde iyi top saklama kabiliyeti olup rakip ataklarını başlamadan bitiren orta saha için nefes aldıran bilecek bir oyuncu Fatih Terim’in de oyun planında orta sahada baskıyı seven rakibi kovalayan olmazsa olmaz oyuncularından biri olabilir. Fiziksel olarak güçlü ve süratli olan oyuncu eksik yönlerinde ise teknik kapasite yönünden pas geçişlerinde takıma katkısı bir hayli zayıf.

Gündem Galatasaray’da Hep Güncelleniyor

Mısır’ın El Ahly Takımında forma giyen 23 yaşındaki Malili genç oyuncu için Kulübü ile transferi için sarı kırmızlı yönetim  pazarlıkların da devam ediyor.

Sarı-kırmızılı yönetim genç oyuncu için El Ahly Yönetimine 5.5 milyon avroluk bir bonservis önerisinde bulundu ancak kulübün gelen teklifi az bulması ile sarı kırmızılı takıma oyuncuyu 6.5 milyon avro dan aşağıya genç oyuncusunu bırakmaya pek de sıcak bakmıyorlar. Sarı-kırmızılı yönetimin oyuncunun yüksek bonservisin de indirim istemesi El Ahly   kulübü’ nün bonservis Bedelin’ de taviz vermemesi üzerine Galatasaray ve yönetimin pazarlıklarda oldukça işini zorlaştırıyor. Genç oyuncunun da kulübünden ayrılmak istemesini yönetime iletmiş olup oyuncu’ nun bu tavrının sarı kırmızılı yönetimin elini güçlendirse de oyuncunun transferi için bonservisi yukarı çekmesi şart görünüyor. 23 yaşındaki oyuncunun Kulübü El Ahly ile Haziran 2026 ya kadar sözleşmesi bulunmakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.