GALATASARAY’DA MEKSİKALI STOPER İDDİASI

2020-2021 sezonunun sona ermesinin ardından sarı kırmızılı ekip Galatasaray’da başkanlık seçimi yaşanırken bir yandan da Fatih Terim’in sözleşmesinde sona girilecek olması kafa kurcalayan bir başka etken. Sarı kırmızılı ekipten kaos devam ederken 2021-2022 sezonunun kadro planlama çalışmaları da sürmeye devam ediyor. Sarı kırmızılı ekibin gündeminde 22 yaşındaki Meksikalı stoper var.

SCOUT EKİBİ İŞ BAŞINDA

Sezonun Ezeli rakibi Beşiktaş ile aynı puanda bitiren ve şampiyonluğu gol averajı farkı ile kaybeden sarı-kırmızılı ekip Galatasaray 2021-2022 sezonun kadro planlama çalışmalarına devam ediyor. Galatasaray’ın oyuncu izleme ekibi yapmış olduğu araştırmalar sonrası stoper bölgesi için 22 yaşındaki yetenekli savunma oyuncusu Johan Vazquez’i transfer listesine dahil etti.  Edinilen bilgilere göre sarı kırmızılı ekip Meksikalı genç savunmacının transferi için Kulübü olan Unam Pumas ile görüşme çalışmalarına başladı. 

Medyada yer alan habere göre Meksika Ligi’nde forma giyen ve sözleşmesi gelecek Aralık ayında sona erecek olan 22 yaşındaki yetenekli savunma oyuncusu Johan Vazquez sarı-kırmızılı ekibin gündeminde. Galatasaray’ın oyuncu izleme ekibinin uzun bir süredir Meksikalı futbolcu ya yakından izlediği ve sarı-kırmızılı teknik heyete olumlu rapor verdiği öğrenildi. Öte yandan sol ayaklı 22 yaşındaki savunmacının transferine tecrübeli teknik direktör Fatih Terim onay verirken Bu doğrultuda ikinci Başkan Abdurrahim Albayrak’ın Meksika Ligi ekibi ile geçti belirtildi.

FORMA SÜRESİ VE İSTATİSTİKLERİ

A takım kariyerine Meksika 2. Lig ekiplerinden Cimarrones takımında başlayan ve 1 sezon Monterrey takımına kiralandıktan sonra 1.8 Milyon euro Bonservis bedeli ödendikten sonra Bu takımın kadrosuna dahil olan 22 yaşındaki Solak stoper 2019/2020 sezonunda üç buçuk milyon euro bonservis bedeli ile şu an forma giymiş olduğu Unam Pumas takımının kadrosuna dahil oldu. 2019-2020 sezonunda takımı ile 15 karşılaşmada forma giyen futbolcu ilk kez rakip fileleri havalandırmıştı sezon boyunca toplamda 7 sarı kart görmüştü. 2020/2021 sezonunda ise Genç Yaşına rağmen tam 39 karşılaşmada forma giyen Solak stoper 1 kez rakip fileleri havalandırırken Bir de Asist yapmış ve sezon boyunca toplam 3361 dakika forma şansı bulmuştu.