GALATASARAY’DA HALİL GAZİANTEP MAÇINDA SAHADA OLACAK

GALATASARAY’DA HALİL GAZİANTEP MAÇINDA SAHADA OLACAK

31 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı kırmızlı takım da golcülerinin formsuz oluşu teknik adam Fatih Terim’in de elini güçleştiriyor. Süper lig’ de ki karşılaşmalara bakıldığında sarı kırmızılı takım da ileri uçta henüz forması kesin olan bir oyuncusu yok.

Sürekli ileri uçta değişik oyuncular ile devam eden teknik adam Fatih Terim üst üste sürekli aynı oyuncu grubuna kolay kolay şans vermedi.

Süper lig’ de ki son karşılaşmada ise derbide Beşiktaş karşısında M. Diagne ile başlayan teknik adam yeterli verimi alamadığı oyuncunun yerine Mostafa Mohamed ‘i almış sonrasında bir diğer Santrafor Halil Dervişoğlu ‘nu sahaya sürmüştü.

Son karşılaşmada üç Forveti de oyun gönderen Fatih Terim Gaziantep maçında ise uzun süredir ilk 11’ de olmayan Halil Dervişoğlu ile başlaması bekleniyor.

FATİH TERİM ÜÇ OYUNCUSUNA DA ŞANS VERİYOR

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim hücum anlayış oyunun da ileri uçtaki oyuncularının takıma gol katkısı verecek olması onun için çok önemli.

Takımında üç tane Santrafor bulunun hoca hepsine de bakıldığında da neredeyse esti şans verdi diye biliriz.

Sezon ilk başladığında M. Diagne ile başlayan teknik adam Fatih Terim üst üste iki maç sonrasında formu düşen oyununun yerine genç Halil Dervişoğlu ile devam etti.

Mısırlı golcüsü Mostafa Mohamed ise yaz transfer günün sonun da Fransa’ ya gidip Bordeaux kulübü ile masaya oturması onun için biraz pahalıya patladı diye biliriz. Bu hareketi sonrasında teknik adam Fatih Terim‘in çok sinirlendiğini hepimiz biliyoruz ki oyuncuya kolay kolay şans vermedi.

İlk süper lig karşılaşmasında kesik yiyen oyuncu ikinci karşılaşma da 13 dakika sonra ki 3 karşılaşmanın ikisinde 45 dakika ile sonrasında gene 15 dakika süre bula bilmişti.

GALATASARAY 3 PUAN ALMAK ZORUNDA

Mostafa Mohamed Çaykur Rizespor deplasmanında attığı iki gol sonrasında yeniden şlk 11’ e girme başarısı gösteren oyuncu süper ligde şuana kadar  rakip filelere 3 gol bırakan oyuncu son Beşiktaş derbisinde ise penaltıyı kullanmak için topun başına geçen oyuncu kaçırmıştı. Burada büyük bencillik yapan Mısırlı golcü bu hareketi sonrası teknik adam Fatih Terim i sinirlendirmişti.

Sarı kırmızlı takımın bir başka golcüsü Senegalli oyuncu M. Diagne ise sarı kırmızlı taraftarın bu sezon ki en çok destek verdiği oyunculardan birisi oldu.

Bu sezon süper lig de 1 gol ve 1 asist katkısı veren oyuncu 373 dakika süre ala bilmişti. Ocak ayında Afrika kupasına katılması beklenen oyuncu uzun sürede sarı kırmızlı formadan uzak kalmış olacak. Devre arasına kadar Galatasaray‘da Halil Dervişoğlu ile birlikte formayı en çok giymesini beklediğimiz oyuncu olacaktır.

Galatasaray ‘ın genç golcüsü Halil Dervişoğlu ise bu sezon beklentinin çok büyük olduğu oyuncularından birisi aslında. Hücum da istekli oyunu ile teknik adam Fatih Terim ‘in en çok istediği oyuna destek veren oyuncu bu sezon formanın tek sahibi olabilir.