Fenerbahçe Golcüsünü Arıyor

Fenerbahçe Golcüsünü Arıyor

31 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe aradığı golcü için çabalasa da bir türlü golcüsünü bulamadı. Sarı Lacivertliler başkan Ali Koç döneminde kadrosuna 12 forvet oyuncusu katmıştı. 12 forvet futbolcu içerisindeki verimi alamayan Sarı Lacivertliler, kadrosunu güçlendirmenin peşinde. Süper Lig içerisinde 10. haftayı geride bıraktık.

10. hafta sonunda Fenerbahçe 5. sırada yer aldı. Ancak Sarı Lacivertliler ekibindeki forvet krizi daha çözülemedi. Ali Koç başkan olduğu dönemde Sarı Lacivertliler 12 golcüyü transfer etmişti.

Fenerbahçe golcüsünü aramaya devam ederken bir yandan da yönetim ve teknik adam kadroyu güçlendirmeye çalışıyor. Tolam 12 isim 315 maç içerisinde 89 golü attı. Bu 12 oyuncu ismi şöyle; Mergim Berisha, Michael Frey, Serdar Dursun, Papiss Cisse, Kemal Âdemi, Enner Valencia, Mbwana Samatta, Max Kruse, Vedat Muriqi, Mevlüt Erdinç, Roberto Soldado, Islam Slimani.

Ajansspor haberindeki bilgilere göre bu 12 ismin maç başına gol ortalaması 0,28. Diğer bir şekilde açıklanırsa Ali Koç’un forvetleri 4 maçta ortalama 1 gol atabildi.

12 İsim 315 Maçta 89 Gol Attı

Fenerbahçe’deki isimler 315 maç içerisinde 89 gol atabilmişti. Gol atan isimlerden biri 33 yaşındaki Cezayirli milli futbolculardan forvet pozisyonunda oynayan İslam Slimani. İspanyol eski milli santrfor oyuncusu, 36 yaşındaki İspanyol asıllı futbolcu Roberto Soldado da bu 12 oyuncu arasında yer alan isimlerden.

Santrafor mevkisinde oynayan Türk milli futbolcu, 34 yaşındaki Fransa doğumlu oyuncu Mevlüt Erdinç’de 12 isim arasında yer almaktadır.

92 kilo ve 1,94 metre boyundaki Kosovalı milli santrafor futbolcularından Vedat Muriqi ya da diğer adı ile Vedat Muriç de bu 12 isim arasında yer alıyor. 27 yaşındaki Vedat Muriç ve 33 yaşındaki Almanya doğumlu oyuncu Maximilian Kruse’de bu isimler arasında yer alanlardan.

23 yaşındaki Alman santrafor futbolcusu Mergim Berisha’da bu oyunculardan. Süper Lig takımlarından Fenerbahçe’de forma giyen bu oyuncuların 89 gol atması ve gündeme gelmesi takımın golcü arama konusu ile ortaya çıkmıştı.

Fenerbahçe’deki Bu 12 İsim…

Fenerbahçe’deki 12 isim toplamda 89 gol atabilmişti. Bu futbolcuların yanısıra Sarı Lacivertliler daha golcüsünü de bulamadı. 27 yaşındaki Michael Frey, 30 yaşındaki Serdar Dursun, 36 yaşındaki Papiss Cisse isimleri de bu 12 isimden.

25 yaşındaki Kemal Ademi, 31 yaşındaki Enner Valencia ve 28 yaşında olan Mbwana Samatta’da 12 isim içindeki oyuncular arasında yer almaktadır.