Galatasaray’a Takviyeler Geliyor

Galatasaray’a Takviyeler Geliyor

6 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sabah gazetesi spor yazarlarından Levent Tüzemen, Galatasaray’da transfer gündemine dair açıklamalarda bulundu. Tüzemen, yaptığı açıklamalarda takviye yapılacak bölgeleri ve transferlerin ne zaman gerçekleşeceğini söyledi. İşte Levent Tüzemen’in açıklamalarından satır başları ise şu şekilde yer alıyor:

Elmas Yönetimi 3 Yeni Transfer Yapacak

Levent Tüzemen, Galatasaray’da göreve yeni başlayan yönetimin icraatları hakkında sorulan soru üzerine Burak Elmas ve yönetiminin ilk günde ödenmemiş borçlarla karşılaştığını belirtti. Tüzemen, açıklamalarına Mustafa Cengiz’in veda konuşmasında borç bırakmadığını söylemesini hatırlatarak devam etti.

Tüzemen, bunun üzerine Burak Elmas’ın görevin ilk gününde borç sürpriziyle karşılaştığını ve futbolcuların paralarını yatırdığını belirtti. Tüzemen’e göre Burak Elmas, oyuncuların paralarının yatırılmasının ardından transfer tahtasının kapanmasına sebep olan eski teknik direktör Igor Tudoru’un borcunu ödedi.

Tüzemen, eski başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin 3,5 yıl görevde kalmasına rağmen Igor Tudor’a olan borcu ödemediğini belirtti. Tüzemen, yaptığı açıklamalarda Mustafa Cengiz yönetiminin yeni yönetime borç bırakmaması gerektiğini söyledi.

Tüzemen’e göre yeni yönetimin en büyük icraatı Oğulcan Çağlayan davasını kapatmak olduğunu söyledi.

3 Yeni Transfer

Levent Tüzemen, Galatasaray’da başkan Burak Elmas ve yönetimin 3 yeni transfer için kolları sıvayacağını açıkladı.

Tüzemen, Galatasaray’ın kadrosunun iyi olduğunu ancak bazı takviyelere ihtiyaç olduğunu vurguladı. Tüzemen’in verdiği bilgiye göre Galataasaray yönetimi, Gedson Fernandes ve bir sol bek oyuncusunu PSV Einhoven maçına hazırlamaya çalışıyor. Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, takıma 2020-21 sezonunda katılan sağ bek DeAndre Yedlin’den memnun olmadığı için sarı kırmızılı kulüp, bir de sağ bek transfer edebilir. Levent Tüzemen, teknik direktör Fatih Terim’in istediği lider özellikli oyuncunun çok büyük ihtimalle lig başlangıcına yetişeceğini açıkladı.

PSV Değerlendirmesi

Levent Tüzemen, Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi Ön Eleme turundaki rakibi PSV Eindhoven’ı değerlendirdi. Tüzemen’e göre PSV güçlü bir ekip ancak iki önemli oyuncusu Dumfries ve Malen’i takımda tutamayabilir. Dumfries Everton’a, Malen de Dortmund’a gidebilir. Tüzemen, bu iki oyuncunun transfer olması halinde PSV’nin güç kaybedeceğini ve Galatasaray’ın tur atlama ihtimalinin yüksek olduğunu vurguladı.