Galatasaray Transfer Gündeminde Genç Oyuncular

Posted by

Sarı kırmızlı takım yoluna süper lig ve UEFA Avrupa Lig’inde devem ediyor. Yeni sezonu Karadeniz de Giresunspor deplasmanın da açan Galatasaray ilk maçta rakibini 2-0 gibi net skor ile geçmeyi bilese de o gece asıl damgasını vuran olay tüm dünyanın sahip olduğu Brezilyalı Marcao’nun Miilli oyuncumuz Kerem Aktürkoğlu’na saldırması kafa ve yumruklar savurması ile maçın önüne geçmişti.

Hedefte Uruguaylı Genç Oyuncu Facundo Daniel Torres

Sarı kırmızılı takım Galatasaray kadrosuna birçok genç oyuncu ile güçlendirmeye devam ederken son olarak 22 yaşındaki Danimarkalı oyuncu Victor Nelsson’ U FC Kopenhag takımından kadrolarına katmışlardı.

Hücum da eksik olan bölgelerini güçlendirmeye devam eden sarı kırmızılı takım 21 yaşındaki Uruguay lı oyuncu Facundo Torres ile ilgilendiği transfer listesinde olduğu ortaya çıktı.

Transfer çalışmalarına kaldığı yerden devam eden sarı kırmızlı takım da sürpriz bir isim çıktı. Ülkesinin CA Penarol takımının formasını giyen 21 yaşındaki oyuncu Facundo Torres’ i transfer listesinde bulunurken genç oyuncuya Avrupa dan da birçok kulüp takip ettiği kadrolarına katmak istediği özellikle İspanya ekiplerinden Villarreeal’in 21 yaşındaki oyuncu için devrede olduğu ve genç oyuncunun İspanya ya gitmeye daha sıcak baktığı çıkan haberler arasında.

Bir başka çıkan haberler arasında ise Türkiye den bir başka takımında genç oyuncu için devrede olduğu bu kulübün Fenerbahçe olduğu ileri sürülen haberler arasında.

Uruguaylı Yetenek Neler Yapıyor

Genç oyuncu her iki kanatta ve forvet arkası oynaya bilen genç yetenek sol ayağını çok etkili kullanıyor. Top kabiliyeti ile bileklerini iyi kullanan oyuncu adam eksiltme özelliği ile oldukça dikkat çekiyor. Oldukça serin kanlı ve hızı ve sürati ile rakip savunmayı pesinden koşturan genç yetenek ceza sahası dışından bulduğu pozisyonlar da sert ve etkili vuruşlar çıkarıyor.

21 yaşındaki genç oyuncu 7 kez de Uruguay Milli takımının formasını giymiş.

Galatasaray’da kaptan Muslera’nın bu transferinde devreye girdiği genç oyuncuyu ikna etme çalışmalarına başladığı çıkan haberler arasında.

Galatasaray yönetimi genç oyuncu transferi için yaklaşık 6 Milyon Euro’yu gözden çıkarmış durumdalar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.