Galatasaray’da Ayrılması Beklenen İsme 2 Yıllık Sözleşme

Galatasaray’da Ayrılması Beklenen İsme 2 Yıllık Sözleşme

23 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in ikinci hafta karşılaşması için antrenmanlarını sonlandıran Galatasaray, son olarak Randers ekibiyle olan maç ile gündeme gelmişti. 1-1 skoruyla berabere sonlanan maçın yanı sıra Süper Lig’in ilk hafta karşılaşması Giresunspor ile de gündeme oturan Sarı Kırmızılılar, bir yandan da transfer atakları ile gündemde… Üstelik geçtiğimiz haftalarda kendine bir başka bir takım bul dedikleri bir oyuncuyla sözleşme yenileme evresinde… Sarı Kırmızılı yönetimden gelen bu sürpriz karar, oyuncu Feghouli’ye gitti.

Başarılı futbolcunun da şaşkınlıkla karşıladığı bu teklife olumlu yanıt vereceği düşünülüyor. Takımdaki son performansları tartışmalı olsa da oyuncunun Sarı Kırmızılı formayı giymeyi ve İstanbul’da yaşamayı sevdiği biliniyor. Fakat Galatasaray yönetimin teklifinde Feghouli’yi üzecek detayların olduğu öğrenildi.

Feghouli İle Yeni Sözleşme Fakat Yarı Yarıya İndirim

Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak Hatayspor ekibi ile olan karşılaşması için hazırlıklarını tamamlayan Sarı Kırmızılılar, Randers maçından sonra 1 gün izin yaptılar. Yoğun geçen maç döneminden dolayı teknik direktör Fatih Terim’in her bir maç için ilk 11’i düşündüğü ifade edildi. Bu noktada ise her bir maçın ilk 11’inde bir önceki maçta yer almayan oyunculara yer verecek olan Aslan, takımda radikal değişikliklere gitti. Özellikle geçtiğimiz haftalarda takımdan göndermeyi düşündükleri oyuncu Feghouli’ye 2 senelik sözleşme teklif etmeleri bu değişikliklerden ilki oldu.

Fakat sözleşmede 2 senelik maddesinin yanında Feghouli’nin pek de hoşuna gitmeyecek bir madde daha bulunuyor. Yıllık ücreti 3 milyon 850 bin Euro olan oyuncu için ücretinde yarı yarıya indirime gidilmesi istendi. Kabul edersen 2 sene daha Sarı Kırmızılı formayı giyebilirsin denilen oyuncunun teklifi kabul etmediği takdirde yolların ayrılması an meselesi olarak görülüyor.

Sarı Kırmızılı Formayla 136 Maç, 30 Gol Sevinci ve 27 Asist Başarısı

Oyuncunun teklifi kabul edeceği düşünülürken Sarı Kırmızılı formayı giydiği süre boyunca toplam 136 karşılaşmada mücadele verdi. Bu mücadelelerinde ise 30 gol sevinci yaşatmasının yanı sıra 27 asist başarısı göstererek dikkatleri üzerine çekti. Oyuncunun son maçlarda performansı beğenilse de takımdan gönderilmesi uzun bir süredir gündemdeydi.