GALATASARAY SEÇİMLER İÇİN GÜN SAYIYOR

Posted by

Sarı-kırmızılı ekipte 2020/2021 sezonu geride kalırken Ezeli rakip Beşiktaş ile aynı puanda bulunmasına karşın gol averajıyla ikinci sırada tamamlamış ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ön eleme karşılaşmaları oynayacağı kesinleşmişti.  Sarı kırmızılı ekipte Henüz yeni sezonun çalışmaları başlamışken gündemin en önemli maddesi ise 19 Haziran’da yapılacak olan başkanlık seçimi.

Sarı kırmızılı kulüp tarihinde ilk kez 6 adaylı 1-genel kurul yapacak ve sarı kırmızılı ekibin gelecek dönemdeki Başkanı belli olacak. Haziran 2021 tarihinde yapılacak olan seçimde İbrahim Özdemir, Burak Elmas, Eşref Hamamcıoğlu, Metin Öztürk, Işın Çelebi ve Yiğit Şardan kıyasıya bir mücadele ile sarı-kırmızılı ekibin gelecek dönemde başkanı olmak için Sandığa gidecekler.

İLK KEZ 6 ADAY OLACAK

Sarı-kırmızılı ekipte başkanlık seçimlerinin ertelenmesinin yanı sıra adayların fazlalığına, başkanlık adaylarının gelecek sezonda Fatih Terim ile çalışıp çalışılmayacak ne kadar birçok konuda yaşanmasına rağmen şüphesiz en önemli gün ise 28 Mayıs 2021 tarihindeki başkanlık adaylarının listeleriydi.  Sarı kırmızılı ekiple gelecek dönemde başkanlık görevini yapmak için talip olan 6 aday listelerine kulübe teslim ettiler.

İbrahim Özdemir, Burak Elmas, Eşref Hamamcıoğlu, Metin Öztürk, Işın Çelebi ve Yiğit Şardan gelecek dönemde Başkan seçilmeleri durumunda yönetim kurullarında yer alacak isimleri belirlemelerinin ardından Galatasaray’ın Divan başkanlığını bu listeleri iletmiş oldular.  Listelerin Divan başkanlığına iletisi iletilmesinin ardından gözler tamamen 19 Haziran 2021 tarihinde yapılacak olan başkanlık seçimine çevrildi sarı-kırmızılı ekip kurulduğu günden beri ilk kez bir başkanlık seçimine 6 aday ile girecek.

FAVORİ ADAYLAR

Sarı kırmızılı ekip Galatasaray’da Metin Öztürk ve Burak Elmas seçim çalışmalarına çok uzun bir süre önce başlaması sebebiyle adaylar arasındaki favori isimler olarak öne çıkıyor. Sarı kırmızılı ekibin başkanlık adayları arasında yer alan Eşref Hamamcıoğlu adaylar arasındaki tek liseli olarak göze çarpıyor. Yiğit Şardan adaylığı son günlerde belli olmasına ve listesine Kısa bir süre içerisinde toparlanmasına rağmen sarı-kırmızılı camianın önemli isimlerini listesine eklemesi dikkat çekti. Hâlihazırdaki Galatasaray yönetiminin de Yiğit Şardan ismini desteklemesi bu aday için olumlu bir etki yaratıyor.