GALATASARAY SAVUNMADA PROBLEM YAŞIYOR

Süper Lig’in sarı kırmızılı ekibi Galatasaray milli aranın ardından yapılacak olan Hatayspor mücadelesinde savunma konusunda sorun yaşayacak. Sarı kırmızılı ekibin tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim Hatayspor mücadelesinde stoperde kime görev vereceğini düşünmeye başladı. Kapsamında yapılan Çaykur Rize spor mücadelesinde iki stoperi luyindama ve Marcao kart görerek cezalı duruma düşmüşlerdi.

Tecrübeli 2 stoper kart cezalısı olduğu için Hatayspor karşılaşmasında forma giyemeyecekler. Savunmada cezalı olan bir başka oyuncu ise kış transfer periyodunda İngiltere’nin Newcastle United ekibinden sarı kırmızılı kadroya dahil olan Amerikalı oyuncu Deandre Yedlin.  sağ bek mevkisinde Amerikalı futbolcu yerine Linnes forma giyecek. 

TERİM OPSİYONLARI DÜŞÜNÜYOR

Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in savunmada stoper ve günde kime görev vereceği hala net değil. Galatasaray’ın stoper mevkisi için iki seçeneği var Ryan Donk ve Ozornwafor. İlk kapsamında oynanacak olan ve Hatayspor’a konuk olacak sarı kırmızılı ekipte Ryan Donk’un stoper olarak oynamasını kesin gözüyle bakılıyor. Sarı kırmızılı teknik heyet içerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle yalnızca 8 dakika forma şansı bulmuş olan Ozornwafor a göre vermek istemiyor. 

Edinilen bilgiler doğrultusunda tecrübeli teknik direktör Fatih Terim orta saha oyuncuları olan Etabo ve Taylan Antalyalı stoper mevkisine göre verebilir. Milli aranın bitmesinin ardından çalışmalarına başlayacak olan sarı kırmızılılar da stoper mevkisinde kimin görev alacağı belli olacak. 

FATİH TERİM CEZALI

Profesyonel futbol Disiplin Kurulu tarafından Öncelikle 3 maç ve 19500 TL ceza alan tecrübeli teknik direktör Fatih Terim ve yardımcı antrenörü Ümit Davala’nın cezasında indirime gidilerek, 2 karşılaşma ve 13 bin TL para cezası olarak kayıtlara geçmişti. Hal böyleyken sarı kırmızılı ekibin başarılı teknik direktörü Fatih Terim ve yardımcısı Ümit Davala Hatayspor mücadelesinde saha kenarında yer alamayacak. Galatasaray’ın başında bu iki maçlık süre zarfından  yardımcı antrenör Levent Şahin görev alacak.

Süper Lig’in sarı kırmızılı ekibi Galatasaray milli aranın ardından yapılacak olan Hatayspor mücadelesinde savunma konusunda sorun yaşayacak. Sarı kırmızılı ekibin tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim Hatayspor mücadelesinde stoperde kime görev vereceğini düşünmeye başladı. İki stoperi luyindama ve marcao kart görerek cezalı duruma düşmüşlerdi