TERİM PFDK’YE SEVK EDİLMİŞTİ

TERİM PFDK’YE SEVK EDİLMİŞTİ

27 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’in 31. Haftasında Karadeniz temsilcisi Çaykur Rizespor’u Türk Telekom Stadyumu’nda konuk eden Galatasaray, mücadeleden 4 – 3’lük skorla mağlup ayrılarak Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin birbirleriyle oynadığı haftayı puansız olarak kapatarak büyük bir fırsatı tepmişti. Sarı kırmızılı takıma maçtan sonra bir kötü haber de Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelmişti.

Galatasaray’ın Çaykur Rizespor ile karşı karşıya geldiği maçta teknik direktör Fatih Terim ve yardımcısı Ümit Davala’nın hakaret ihtilalinin gerçekleştirilmesi sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği tarafından tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildiği açıklanmıştı. Bugün yapılan bir başka açıklama ile teknik direktör Fatih Terim ve yardımcısı Ümit Davala’nın aldığı cezalar belli oldu.

Cezaları Belli Oldu

Spor Toto Süper Lig’in 31. Haftasında Çaykur Rizespor’a kendi sahasında 4 – 3 kaybeden Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim ve yardımcısı Ümit’e Davalı, maç esnasında hakaret ettikleri gerekçesiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmişlerdi. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre bu ikilinin aldıkları cezalar belli oldu.

Hem teknik direktör Fatih Terim hem de yardımcısı Ümit Davala, ilk aşamada 3’er maç men cezası ve 19.500 TL para cezası aldılar. Fakat Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, daha sonra olaydaki haksız tahrik unsurunu da göz önünde bulundurarak cezalarda 3’te 1 oranında indirim yaptı. Böylelikle sarı kırmızılıların teknik direktörü Fatih Terim ve yardımcı Ümit Davala, 2 maç men cezası ve 13.000 TL para cezası almış oldu.

Fatih Terim 2 Maç Yok

Spor Toto Süper Lig’in 31. Haftasında oynanılan ve kaybedilen Çaykur Rizespor mücadelesinde yardımcı Ümit Davala ile birlikte hakaret ettikleri gerekçesiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilen teknik direktör Fatih Terim’in cezaları belli oldu. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre bu ikiliye 2 maç men cezası ve 13.000 TL para cezası geldi.

Eğer Tahkim Kurulu’ndan bu cezalara ekstra bir indirim çıkmazsa teknik direktör Fatih Terim ve yardımcısı Ümit Davala, ligin 32. Haftasında deplasmanda oynayacakları Atakaş Hatayspor ve ligin 33. Haftasında kendi sahalarında oynayacakları Fatih Karagümrük maçlarında takımlarının başlarında yer alamayacaklar.