Galatasaray Mustafa Muhammed’in Tapusunu Aldı

Galatasaray Mustafa Muhammed’in Tapusunu Aldı

29 Aralık 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in 19’uncu haftasında kendi sahasında ağırladığı Antalyaspor’u 2-0 mağlup ederek 7 maçlık galibiyet hasretine son veren Galatasaray’da uzun bir süredir gündemi meşgul eden Mustafa Muhammed’in transferinde mutlu sona ulaşıldı.

Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamayla birlikte Mısır temsilcisi Zamalek’ten satın alma opsiyonlu olarak kiralanan Mustafa Muhammed ile ilgili takdirini Mısırlı oyuncunun bonservisini almaktan yana kullandığını ifade eden Galatasaray, 24 yaşındaki oyuncuyla 2025 senesine kadar sürecek sözleşmeye de imza atıldığını açıkladı.

Okçu Resmen Galatasaraylı

Süper Lig’in 2020/2021 sezonunun devre arasında Mısır temsilcisi Zamalek’ten satın alma opsiyonlu olarak kiralanan Mustafa Muhammed’in gerek performansı, gerek kalitesi, gerekse de transfer süreciyle alakalı pek çok tartışma yaşanmıştı. 2021’in Ocak ayında katıldığı Galatasaray’daki ilk dönemlerinde oldukça etkili bir performans sergileyen ve Sarı Kırmızılı takımda geçirdiği kısa süre içerisinde birçok Avrupa kulübüne bu performans sayesinde göz kırpan Mustafa Muhammed, Fransız temsilcisi Bordeaux ile yaz transfer döneminde masaya oturmuş ancak transfere bonservisini elinde bulunduran Zamalek’ten izin çıkmamıştı. Bu nedenle ciddi bir bunalım yaşayan ve Süper Lig’de Galatasaray formasıyla çıktığı ilk maçlarda bir türlü istenen performansı ve verimi veremeyen Mısırlı oyuncunun durumuyla alakalı tartışmalar başlamış ve bonservisinin alınıp alınmaması sorgulanmıştı. Bununla birlikte çok ciddi bir potansiyeli olan ve Avrupa kulüplerinin radarından halen çıkmayan Mustafa Muhammed, Galatasaray tarafından tercih edildi ve Mısırlı oyuncunun kulübü Zamalek ile el sıkışıldı. Galatasaray’ın resmi sitesinden yaptığı açıklama ve Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildirimine göre Mustafa Muhammed için Mısır temsilcisi Zamalek’e 4 milyon Dolar ödenecek. 1 Temmuz 2022’de bahsi geçen tutarı Zamalek’e ödemeyi taahhüt eden Galatasaray, Mustafa Muhammed’e de önümüzdeki üç sezon için toplamda 3 milyon 100 bin Dolar maaş ödeyecek. Bu sezon Galatasaray forması ile çıktığı 17 Süper Lig maçında 5 gol atan Mustafa Muhammed, Sarı Kırmızılı kulüpte toplamda 45 resmi maça çıktı ve 14 gol atma başarısı gösterdi.

Mustafa Muhammed’e İlgi Çok

Bu sezon inişli çıkışlı bir performans göstermesine rağmen Galatasaray tarafından satın alma opsiyonu kullanılan Mustafa Muhammed için bu tercihin yapılmasındaki en önemli faktör Mısırlı oyuncunun potansiyeli. Çok yüksek bir seviyede golcülük sezgisi ve meziyetleri olan Mustafa Muhammed, gol atamasa da maç içerisinde gösterdiği performanslar ve bahsi geçen potansiyeli sayesinde Galatasaray’da tutunabildi. Bununla birlikte Galatasaray ile ilgili basına yansıyan haberlerde, Sarı Kırmızılı kulübün Mustafa Muhammed’e gelebilecek teklifleri değerlendirebilmek ve Mısırlı oyuncudan kâr elde edebilmek adına bonservis almaktan yana tercih kullandığı ifade ediliyor. Mustafa Muhammed’e gelmesi beklenen 2 haneli teklifleri değerlendirmeyi düşünen ve bu sayede oyuncudan hem performans alıp hem de gelir elde etme şansını hesaplayan Galatasaray, yine de bir golcü transferi yapabilir.