Galatasaray Mustafa Muhammed’i Tamamlıyor

Galatasaray Mustafa Muhammed’i Tamamlıyor

5 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray’ın 2020/2021 sezonunun ara transfer döneminde Mısır temsilcisi Zamalek’ten satın alma opsiyonlu olarak kiraladığı Mustafa Muhammed, gösterdiği performans ve potansiyeliyle birlikte Sarı Kırmızılı taraftarların ve teknik ekibin beğenisini kazanmayı başarmıştı.

Bu sezon performansında düşüş yaşamasına rağmen yine de değerli bir oyuncu olan Mustafa Muhammed ile alakalı Zamalek ile yapılan sözleşmeler hakkında Zamalek Başkanı Mortada Mansour açıklama yapmış ve sözleşmenin geçerli sayılamayacağını savunmuştu.

Mansour’un açıklamalarını cevaplayan Galatasaray Başkanı Burak Elmas, sürecin tek bir mektupla çözüleceğini belirtirken, Galatasaray’ın da transferi tamamlamaya hazırlandığı ifade ediliyor.

Mustafa Muhammed’in Tapusu Alınıyor

Geçtiğimiz sezonun ara transfer döneminde Zamalek’ten satın alma opsiyonuyla kiralanan Mustafa Muhammed, 31 Aralık 2021’den sonra Galatasaray’ın bonservisli oyuncusu olacak gibi gözüküyor.

Geçen sezonun belirli bir döneminde oldukça etkili bir performans göstermeyi başaran Mısırlı oyuncu, bu sayede Avrupa kulüplerinin dikkatini çekmeyi başarmış ve hatta Fransız temsilcisi Bordeaux ile anlaşma noktasına gelmişti.

Zamalek’in izin vermemesi nedeniyle gerçekleşmeyen transfer, Mustafa Muhammed’i ciddi bir bunalıma sokmuş ve bu durum Mısırlı oyuncunun Galatasaray forması altında çıktığı maçlarda gösterdiği performansa da yansımıştı.

Geçtiğimiz sezonu aratacak bir performansla sezona başlayan ve teknik direktör Fatih Terim başta olmak üzere Sarı Kırmızılı camiadaki herkese saç baş yoldurtan Mustafa Muhammed, son maçlarda toparlanmakla birlikte hala daha istenilen düzeye gelebilmiş değil.

Bununla birlikte potansiyeli çok yüksek bir oyuncu olarak gösterilen ve Galatasaray’ı da seven Mustafa Muhammed’in kiralama sürecinde anlaşıldığı gibi 4 milyon Dolar ödenerek bonservisinin alması bekleniyor.

Teknik ekibin son raporuna göre hareket edecek olan yönetim, Zamalek’in tekrar başına geçen başkan Mortada Mansour’un sözleşmeyle alakalı geçersizliği belirttiği ifadeleri sorun etmediklerini ve bir mektupla bu durumun çözülebileceğini ifade ederken, arka planda da Mustafa Muhammed’den temsilcisini değiştirmesinin istenildiği öğrenildi.

Temsilcisinin değişmesi sonrası transfer sürecini başlatacağını Mısırlı golcüye aktaran Sarı Kırmızılı yönetim, şu an bu konudaki gelişmeleri bekliyor. Mustafa Muhammed’in Galatasaray ile olan sözleşmesi 31 Aralık 2021 tarihinde bitiyor ve Sarı Kırmızılı ekibin Mısırlı golcüyle yola devam edebilmesi için bu tarihe kadar 4 milyon Dolar tutarındaki bedeli Zamalek’e ödemesi gerekiyor.

Okçu Bu Sezon Yayı Geremiyor

Galatasaray’ın “Okçu” lakaplı golcüsü Mustafa Muhammed, bu sezon potansiyelini sahaya yansıtmakta zorlanıyor. Sezona oldukça kötü bir giriş yapan ve hocası Fatih Terim’den kesin uyarı alan Mustafa Muhammed, son haftalarda form grafiğini yukarıya doğru taşımayı başardı ancak Galatasaray’ın net bir şekilde golcüsü olabilecek güveni vermedi.

Galatasaray formasıyla bu sezon çıktığı 12 maçta 4 gol kaydeden Mısırlı golcü, bu maçların birçoğunda etkisiz bir performans göstererek takımını ve taraftarları hayal kırıklığına uğrattı. Mustafa Muhammed’in Galatasaray formasıyla toplam 39 maçta 13 gol ve 1 asistlik performansı bulunuyor.