GALATASARAY EVİNDE ŞAMPİYON OLAMADI

GALATASARAY EVİNDE ŞAMPİYON OLAMADI

17 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper toto süper Lig’in 42. haftasında sarı kırmızılı Galatasaray takımı Malatyaspor ile karşı karşıya geldi. Maçı hem kazanmak hem de yeteri kadar gol atmak zorunda olan Galatasaray’ın üzerinde oldukça büyük bir baskı vardı. Aynı saatler içerisinde ezeli rakibi Beşiktaş İzmir’de Göztepe ile karşı karşıya geliyordu. 15 Mayıs Cumartesi akşamı Galatasaray her ne kadar şampiyonluğu çok istemiş olsa da istediği sayıda gol bulamadığı için maçı kazanması yeterli olmadı. Karşılaşma Galatasaray’ın üstünü ile bitti fakat şampiyonluk gelmedi.

GALATASARAY ÜÇ GOL ATTI

Süper toto süper Lig’in son maç akşamında Galatasaray yeni Malatyaspor ile karşı karşıya geldi. Maçı kazanmak için sahaya çıkan Galatasaray maçı kazandı fakat şampiyonluk için istediği sayıda gol atamadı. Fatih Terim ve öğrencileri kendilerine oldukça güveniyordu. Son haftaya kadar azimle çalışan ve inançlarından bir an olsun kayıp yaşamayan Galatasaray başarılı bir şekilde son haftaya son güne kadar geldiler. Ezeli rakipleri Beşiktaş’ı korkutan ve şampiyonluk konusunda kafalarda soru işareti Galatasaray amacına ulaşamadı ve şampiyonluk Beşiktaş’ın oldu.

Karşılaşmanın ilk yarısında Galatasaray oldukça baskın ve maçı kazanmak isteyen bir performans ile sahaya çıktı. Fakat Galatasaray baskılarının sonucunu bulamazken Malatyaspor ikinci atağında gol şansını buldu. Eski Galatasaray oyuncusu Adem büyük Muslera ile karşı karşıya geldi ve topu ağlara göndere bildi. İlk yarı Malatyaspor ‘un üstünlüğü ile tamamlandı. Karşılaşmanın ikinci yarısında Galatasaray çok fazla gol atması gerektiğini biliyordu.

Karşılaşmanın ikinci yarısında ilk gol Halil Derviş oğlundan geldi. 53. dakikada gelen golle skor eşitlendi. 62. dakikada ise Ryan Babel sahneye çıktı ve Galatasaray öne geçti. 90 + 3’te ise bu sefer maça sonradan dahil olan Oğulcan Çağlayan gol ile buluştu. Galatasaray üç gol atmıştı fakat bu şampiyonluk için yeterli değildi. Beşiktaş’ta önde olduğu için Galatasaray’ın iki gol daha atması gerekiyordu. Fakat verilen süre yeterli olmadığı için ve ilk yarıda da Galatasaray gol bulamadığı için skoru Galatasaray değiştiremedi. Her ne kadar maçı kazanmış olsa da averaj değişmediği için Galatasaray ikinci oldu.

GALATASARAY’DA BAŞKA BİR HEYECAN

Süper toto süper Lig’in 42. ve son haftasında Galatasaray son akşama kadar şampiyonluk umudunu taşırdı. Maçı kazansa da şampiyonluğa uzanamayan Galatasaray ezeli rakibi Beşiktaş’a şampiyonluğu bırakmak zorunda kaldı. Galatasaray maçını ardından ne kadar üzgün olduklarını ve bu karşılaşmayı daha farklı bir skorla kazanarak şampiyon olmak istediklerini söylediler. İlerleyen günlerde Galatasaray’da başkanlık seçimleri olacak. Üzerindeki ölü toprağı atacak olan Galatasaray belki de yeni sezona bambaşka bir form ve bambaşka bir enerji ile gelecek. Gelecek sezon da şampiyonluğu daha erken bir zamanda evde etmek isteyen Galatasaray daha farklı bir performansla sahaya çıkacak.

Süper toto süper Lig’in yeni sezonu ağustos ayında başlayacak. Ağustos ayına kadar bazı oyuncular milli takım maçlarına gidecek ve Euro 2020’de boy gösterecekken aynı zamanda Galatasaray’da bir başkanlık seçimi ve bunun heyecanlı yaşanacak. Önümüzdeki günler sarı kırmızılılar için heyecanlı bir değişimin habercisi olacak.