BEŞİKTAŞ PENALTIYLA ŞAMPİYON OLDU OLDU

Süper toto süper Lig’in bu sezonun en heyecanlı günü 15 Mayıs Cumartesi akşamı yaşandı. Lider takım Beşiktaş averaj farkını değiştirmemek ve şampiyon olabilmek için Göztepe karşısında yarışırken Galatasaray averaj farkını düşürüp şampiyon olabilmek için kendi evinde, kendi sahasında Malatyaspor ile karşı karşıya geldi. 90 dakikanın sonunda her ne kadar Galatasaray maçı kazanmış olsa da gol sayısını farkından dolayı Beşiktaş şampiyon oldu.

BEŞİKTAŞ BU SEZONUN ŞAMPİYONU

Siyah-beyazlı Beşiktaş deplasmanda oynadığı Göztepe maçında şampiyon olmak için en iyi performansını saygı demek istiyordu. Karşılaşmanın ilk golü Beşiktaş’tan geldi. Onuncu dakikada Vida ile golü bulan Beşiktaş öne geçti. Maçın başlarında golü bulan Beşiktaş maçına kadar kazanmak istediklerini ilk dakikadan belli ettiler. Göztepe ev sahibi takımı olarak bastırmaya ve maçı kazanmaya devam ediyordu. 24. dakikada sarı kırmızılı Göztepe takımı Alpaslan Öztürk ile eşitliğini sağlayan golü buldu. Karşılaşmanın ilk yarısında eşitlik bozulmadı ve her iki takımda eşitlik sonucu ile soyunma odasına geçtiler.

Karşılaşmanın ikinci yarısında her iki takımda maçı kazanmak istiyordu. Maçın ikinci yarısında uzun bir süre skor değişmedi. Karşılaşmanın 69. dakikasında Beşiktaş penaltı hakkı kazandı. Penaltı vuruşunun başına Rachid Ghezzal geçti. Rachid Ghezzal şutunu vurdu ve gol oldu. Beşiktaş 69. dakikada tekrar öne geçti. O dakikadan sonra Beşiktaş’ın gol yememesi lazımdı. Kendi kalesine zift gibi koruyan Beşiktaş Göztepe izin vermedi. Maç uzatmalara gitti fakat uzatmalarla da skor değişmedi. Karşılaşmanın sonucunda Beşiktaş hem rakibini yenerek üç puanı elde ettim hem de şampiyon oldu.

BEŞİKTAŞ UZUN YOLUN SONUNDA MUTLU OLDU

Kara kartal Beşiktaş uzun bir yolculuk sonucunda mutlu bir şekilde sezonu tamamladı. Şampiyon olarak kupayı kaldıran başarılı takım Beşiktaş sezonun başından beri istikrarlı bir şekilde buraya kadar geldi. Avrupa kupalarında istediği performansı bulamayan Beşiktaş aynı zamanda sezonun başlarında rakiplerini geriden gelerek takip ediyordu. Fakat lider koltuğuna oturduktan sonra çok uzun bir süre liderlik koltuğunda olan Beşiktaş sadece bir dönem liderlik koltuğuna önce Fenerbahçe’yi sonra da Galatasaray’a kaptırdı. O dakikalardan sonra hiç yılmayan Beşiktaş maçları kazanarak tekrar liderlik koltuğuna oturdu.

Puan farkını iyice açan siyah beyazlı Beşiktaş rakiplerine izin vermeden puanları topluyor ve ezeli rakipleri ile arasındaki puan farkını da açmaya devam ediyordu. Son haftaya kadar şampiyonlar kesin gözüyle bakılan Beşiktaş Galatasaray derbisinden sonra tehlikeye girse de umudunu ve inancını hiç kaybetmeden son iki haftada en iyi performansını sergilediğ ve şampiyonla uzandı. Sergen Yalçın’ı öğrencileri bu şampiyonlar inanıyordum ve bu şampiyonluğu almayı çok istiyorlardı. Şampiyonluk kupasını ulaşan Beşiktaş hem taraftarlarına hem de kendilerini unutulmaz bir gece unutulmaz bir sezon yaşattılar.

Hem kupayı alan Beşiktaş aynı zamanda da oldukça yüklü bir para ödülü de kazandı. Şampiyonlar Ligi’ne direkt olarak gidecek olan Beşiktaş ülkemizi Avrupa’da da en iyi şekilde temsil etmek istiyor. Oyuncularına şampiyonluk primi de verecek olan Beşiktaş şimdiden Avrupa Kupaları için hazırlanmaya başlayacak.