Galatasaray 2-2’lik Travma Yaşıyor

Posted by

Ligin 3.haftasında Kasımpaşa’ya karşı öne geçip sahadan beraberlikle ayrılan Galatasaray, Trabzonspor derbisinde de skoru koruyamadı ve beraberlikle döndü.

Terim’in Değişiklikleri Eleştiriliyor

Galatasaray, Trabzonspor ve Kasımpaşa maçlarında iki farkla öne geçip daha sonra yediği hatalı goller ile iki maçtan 6 puan alma fırsatını tepti. Sarı kırmızılı taraftarın en çok eleştirdiği konu maç içinde yapılan değişiklikler. Trabzonspor maçının ilk yarısını mükemmel oynayan Galatasaray, ilk yarının sonunda yediği gol ve Fatih Terim’in tercihlerinin etkisiyle ikinci yarıda galibiyeti kaçırdı.

İlk yarıda hücumda liderliğe soyunan Morutan  Sarı kırmızılı ekibin neredeyse her atağını yönlendiren isim oldu. Trabzonspor’un sol taraftaki zayıflığını iyi değerlendiren Sarı kırmızılılar, tehlikeli ataklarının çoğunu o bölgeden gerçekleştirdi. Kolay adam geçebilen ve attığı paslarla ilk yarının en ismi olan Morutan ikinci yarıda oyundan çıkmasıyla birlikte Galatasaray’ın hücum gücü azaldı ki Trabzonspor ikinci yarıda Galatasarayı ilk 15 dakikada kendi yarı sahadından çıkarmadı. Terim’in bu tercihi maçtan sonra herkesin eleştirdiği konu oldu. Yerine giren Ryan Babel geçen seneden bu yana takımın akıcı oyununa engel olan isim olarak görülüyordu ki maçın ikinci yarısında Sarı kırmızılıların temposu oldukça düştü.

Gs Savunma Yapamıyor

Emre Kılınç ve Morutan gibi sürekli hücumu düşünen dikine oynamaya çalışan oyuncuların yerine Babel ve Aytaç Kara oyuna girince Trabzonspor net bir üstünlük kurdu. Bu değişiklerle 2 hücum oyuncusunu kaybeden Sarı kırmızılılar, 1 defansif orta saha ve ne kadar hücum oyuncusu olarak görülse de takımın temposunu aşağıya çeken Babel girince otomatikman Hücumda eksik bir Galatasaray izledik.

Savunmada Marcao’nun olmayışı ve  Nelsson takıma yeni katılan genç bir yetenek olmasıyla birlikte Luyindama’nın dalgalanan performansı  bu takımın şu anlık iyi bir savunma takımı olmadığının göstergesi. Terim, Maç sonrasında Aytaç ile sağ tarafı güçlendirmek istediğini ve Morutan’ın savunma performansını beğenmediğini söylemişti ancak Galatasaray ikinci golü, sağ kanattan yedi. İkinci golden sonra Trabzonspor’un tehlikeli atakları da sağ taraftan gerçekleşti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.