Fikret Orman İhraç Ediliyor

Fikret Orman İhraç Ediliyor

26 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geçici teknik sorumlusu Önder Karaveli ile çıktığı 3 maçta 7 puan toplayarak ikinci devre adına ümitlerini devam ettirmeyi başaran ve bu durumun mutluluğunu yaşayan Beşiktaş’ta gündeme bomba gibi oturan son gelişme 2019 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurulu’nda yaşandı.

Beşiktaş’ta 6 seneden fazla başkanlık yapan ve Beşiktaş’ın stadını baştan yapan başkan olarak tanınan Fikret Orman’ın başkanlığı döneminde yaşananlar ile alakalı olarak kulüpten ihraç edilmesine dair talep 121 üyenin imzasıyla birlikte Divan Başkanlık Kurulu’na teslim edildi.

Beşiktaş’ta İşler Kızışıyor

Süper Lig’in 19’uncu haftasında Konyaspor’un konuğu olacak Beşiktaş’ta saha içindeki işler biraz daha yoluna gibi ancak bu sefer de yönetim bazında yaşananlar tansiyonun düşmesine engel oluyor.

3 Büyükler arasında mali durum açısından en sıkıntılı takım olan ve çok ciddi bir borcun içinde bulunan Beşiktaş’ta 24 Aralık 2021 günü resmi siteden açıklanan raporla birlikte takımın 100 milyon Euro tutarında bir zarara uğratıldığının tespiti belirtilirken, 25 Aralık 2021 günü yapılan 2019 yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurulu’nda çok ciddi bir olay yaşandı.

Fikret Orman’a isnat ettikleri çeşitli suçlamalar nedeniyle Orman’ın kulüpten ihracını isteyen 121 üye, imzaladıkları önergeyi Divan Başkanlık Kurulu’na teslim etti.

Beşiktaş’ın şimdiki başkanı Ahmet Nur Çebi ile uzun bir süre çalışan ve Beşiktaş’ın stadının yapımında, Feda Sezonunda yer alan Fikret Orman konuyla alakalı olarak çok sert açıklamalar yaparken, kendisine isnat edilen suçların büyük çoğunluğunun başkanlığının son dönemlerine denk geldiği ifade ediliyor.

Darp, Sahte Evrak Gibi Suçlamalar Var

Beşiktaş’ın 33’üncü başkanı olan Fikret Orman’a isnat edilen suçlar arasında çok ciddi ifadeler yer alıyor. Öyle ki, Fikret Orman temel olarak yetkisi olmamasına rağmen 510 milyon TL bütçe aşımı yapmak, Genel Kurulun bir üyesini darp etmek, sahte evrak kullanarak sporcu kıdemiyle kulübe üye kazandırmak ve kulübü borç yükünün altında bırakmak gibi suçlar nedeniyle ihraç edilmek isteniyor.

Bir dönem beraber çalıştığı, yakın arkadaşı Ahmet Nur Çebi ile arasında ciddi bir kızışma olduğu bilinen ve başkanlığının son döneminde Beşiktaş’ın parasını kötü harcadığı düşüncesiyle taraftar tarafından da protesto edilen Fikret Orman ise ilk olarak 24 Aralık tarihinde yayınlanan raporun incelenmesi gerektiğini savunuyor.

Rapordaki iddiaların daha iyi tartışılması gerektiğini düşündüğünü ve bu nedenle hukuk yoluna gideceğini ifade eden Orman, Ahmet Nur Çebi’yi de raporda kendisini ilgilendiren kısımları attırmak veya göz ardı ettirmek gibi durumlarla suçluyor.

Bir dönem yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen ve Beşiktaş’a çok ciddi emek veren iki başkanın savaşında kazanan kim olacak bunu zaman gösterecek ancak kişilerin değil takımların kalıcı olduğunu bilen taraftarlar için asıl umut bu durumdan Beşiktaş’ın kazançlı çıkması olacak gibi gözüküyor.