Fenerbahçe Ferreira’yı İstiyor

Fenerbahçe Ferreira’yı İstiyor

26 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in 19’uncu haftasında kendi sahasında ağırlayacağı Yeni Malatyaspor karşısında oynanacak maçtan sonra devre arasına girecek Fenerbahçe’de bir yandan VitorPereira’nın takımdan gönderilmesiyle boşalan teknik direktörlük koltuğuna kimin getirileceğine tartışılırken, öte yandan takımın nasıl güçlendirileceğine dair çalışmalar sürüyor.

Takıma devre arasında birkaç eklemenin kesin olarak yapılacağı belirtilirken, bu eklemelerden birisinin de ön hatta olacağından tüm Fenerbahçeliler emin. Bununla birlikte, Brezilya basınında yer alan son haberler, Fenerbahçe’nin Gremio forması giyen Ferreira’yı istediği yönünde ifadeler içeriyor.

Fenerbahçe’nin Yeni Sambacısı Gremio’dan

Süper Lig’in 19’uncu haftasında kendi sahasında oynayacağı Yeni Malatyaspor maçıyla birlikte ilk devreye noktayı koyacak olan Fenerbahçe’de transfer çalışmaları da hız kazandı. Sarı Lacivertlilerin özellikle ön hatta yapacağı transferlere dair iddialar taraftarları heyecanlandırırken, Brezilya basınında yer alan son haberler, Fenerbahçe’nin Gremio forması giyen Ferreira ile ciddi bir biçimde ilgilendiğini belirtiyor.

Kadrosunda pek çok yetenekli hücum oyuncusunu barındırmasına rağmen bir türlü istediği seviyede hücum performansına ulaşamayan ve bu nedenle faturayı teknik direktör VitorPereira’ya keserek Portekizli teknik direktörle yollarını ayıran Fenerbahçe’de, Ferreira ile ilgili olarak kesenin ağzının açılacağı iddia ediliyor.

Fenerbahçe’nin Ferreira’ya dair ilgisinin son zamanlarda arttığı ve oyuncunun da takımının küme düşmesiyle birlikte takımdan ayrılmayı kafaya koyduğu aktarılırken, sallantıdaki başkan Ali Koç ve yönetiminin 8 milyon Euro tutarındaki bir teklifle birlikte Gremio’nun kapısını çalmaya hazırlandığı ifade ediliyor.

Ferreira’nın Brezilya Macerası

Altyapısından yetiştiği Gremio’nun C ve B takımlarında forma giydikten sonra 2019/2020 sezonunda A takıma yükselmeyi başaran Ferreira ile ilgili en çok kuşku duyulan meselelerden birisi, 23 yaşındaki oyuncunun Brezilya’nın dışına hiç çıkmamış olması.

Hemen hemen her oyuncuda var olan bir risk olan adaptasyon sorununu Güney Amerikalı oyuncuların daha fazla yaşadığı düşünüldüğünde bu durumun önemli bir sorun olabileceğini gözden kaçırmamak gerekiyor.

Bununla birlikte, Ferreira 1.75 boyundan gelen hızı, tekniği ve birçok bölgede forma giyebilmesiyle birlikte Fenerbahçe gibi pek çok kulübün dikkatini cezbedebilecek niteliklere sahip. 31 Aralık 1997 doğumlu oyuncu, bu sezon Brezilya temsilcisi Gremio ile çıktığı 52 maçta 14 gol ve 14 asist yaparak kötü bir performans sergileyen takımının en çok öne çıkan oyuncularından birisi olmayı başardıysa da bu başarının Gremio’nun küme düşmesine engel olmadığını da hatırlatmakta fayda var.

Profesyonel seviyedeki ilk sezonunda oldukça iyi işler çıkaran Ferreira, bir sol kanat oyuncusu olmakla birlikte hem sağ kanatta hem de en uçta forma giyebilmesiyle birlikte hocalarına hücum anlamında bir esnekliği de sağlayabilen bir oyuncu olarak Fenerbahçe’nin ileri hatta rahatlamasına yardımcı olabilir.

2023 senesinin sonuna kadar Gremio ile sözleşmesi bulunan 23 yaşındaki oyuncunun Transfermarkt’a göre 9 milyon Euro gibi bir piyasa değeri bulunuyor.