Fenerbahçe’nin Yeni Kararı

Fenerbahçe’nin Yeni Kararı

25 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Yaz dönemi ve devre arası transfer döneminde yaptığı transferler ile gündeme bomba gibi düşen Fenerbahçe, süper Lig’e harika bir giriş yapmıştı. Fakat Fenerbahçe’de işler istenildiği gibi gitmedi. Önce Ziraat Türkiye Kupası elemesi sonra derbi yenilgisi ve şimdide Göztepe mağlubiyeti sarı lacivertli takımda son damla oldu.

Eğer Trabzonspor maçından 3 puan ile dönülmezse teknik direktör Erol Bulut’a veda edilecek. Fenerbahçe yönetimi, Erol Bulut sonrası gelecek olan adayı da belirledi. İşte Erol Bulut’un yerine gelecek isim…

Bulut Yerine Düşünülen İsim

Lider Galatasaray’ın 3 puan gerisine düşen Fenerbahçe’de taşlar yerinden oynadı. Takım Başkanı Ali Koç’un Erol Bulut ile ilgili isyanın ardından dün Samandıra’da çok sıcak saatler yaşandı. Tecrübeli hoca ile bir araya gelen Emre Belözoğlu, artık hata yapma şanslarının bulunmadığını, başkanın en başından beri Erol Bulut’un arkasında olduğunu fakat bu şekilde kötü skor ile gidildiğinde kendisi ile devam edilemeyeceğini belirtti. 

Erol Bulut ile yolların ayrılması durumunda hangi teknik adamın görece getirileceği henüz belirlenmedi. Sarı lacivertli takım birçok isim ile görüşmeler yapıyor. Takımın sportif direktörü Emre Belözoğlu, Christoph Daum ismi üzerinde duruyor. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ligi ve camiayı çok iyi bildiği için Alman hocaya sıcak baktığını açıkladı.

Ali Koç Alman Teknik Adama Sıcak Bakıyor

Aynı zamanda sezon sonu görev süresi dolacak olan Ali Koç’un, 4 aylık sözleşme teklifine sıcak bakması da Daum’u tercih nedenlerinden birisi olarak gösteriliyor. Eğer Trabzonspor ile yapılacak olan karşılaşmadan kötü bir skor elde edilirse Erol Bulut ile yollar ayrılacak. Fenerbahçe kazanırsa ise şimdilik bu operasyonuna devam edilecek.

Fener’in gündeminde olan teknik adam Daum dün flaş bir hamle yaptı. Alman teknik direktör eşiyle Ortaköy’de çektirdiği eski bir resmini Instagram’dan paylaştı. Bu hareket, medyada Daum dönüş için ısınıyor şeklinde yorumlandı. 68 yaşındaki teknik adam 3,5 yıldır herhangi bir takım ile görev yapmıyor.

Alman teknik adam Daum son olarak Romanya Milli Takımı’nda görev yaptı. Daum’ın görev yaptığı on kulüp ise 2013-2014 sezonunda Bursaspor olmuştu.