Fenerbahçe Pişman Oldu

Fenerbahçe Pişman Oldu

25 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sezon başında Fenerbahçe’nin bir süre gündeminde olan Nenad Bjelica, sarı lacivertli takımdan olumlu bir yanıt gelmeyince Hırvatistan 1. Lig takımlarından biri olan Osijek ile anlaşmıştı. 49 yaşındaki teknik adam, Osijek ile büyük bir çıkış yakaladı.

Takımın şampiyonluk yarışı içinde tutmayı başaran isim oldu. Erol Bulut’un takımdaki geleceğinin sorgulanmaya başlandığı son günlerde Fenerbahçe Bjelica’nın çizdiği grafik ile pişmanlık yaşadı.

Takımın Erol Bulut Pişmanlığı

Fenerbahçe, Süper Lig’de Göztepe’ye 1-0 mağlup olduktan sonra şampiyonluk yarışında ciddi bir yara almış oldu. Sarı lacivertli takım lider Galatasaray’ın 3 puan gerisinde 3. Sırada yer alıyor. Göztepe karşısında alınan mağlubiyet hem kötü futbola hem de takım içi hatalar nedeni ile hem takımı hem de taraftarı çileden çıkardı. Erol Bulut’un takımdaki geleceği sorgulanmaya başlandı.

Takımın başkanı Ali Koç ise oynanan kötü futbol karşısında bir hayli sinirli olduğu ve köprüleri yaktığı iddia edildi. Aynı zamanda Trabzonspor maçında alınabilecek bir kötü sonuç sonrasında Erol Bulut’un görevin son verileceği iddia ediliyor. Milliyet’in yayınladığı habere göre Fenerbahçe sezon başında görüştüğü Hırvat teknik adam Nenad Bjelica ile anlaşmadığı için büyük pişmanlık yaşıyor.

Hırvat Adamın Takımı Şampiyonluğa Koşuyor

2020-2021 sezonunun başında Erol Bulut’a emanet edilen takımın yönetimi Bjelica’nın olağanüstü performansı sonrasında pişmanlık yaşamaya başladı. Bilindiği üzere Fenerbahçe bu sezon birçok teknik adam ile görüşme yapmıştı. Bu isimler arasında Hırvat teknik adam Nenad Bjelica yer alıyordu.

Fenerbahçe’nin resmi görüşme gerçekleştirdiği Hırvat teknik adam sürpriz bir karar ile ülkesinde Osijek ile anlaşma sağlamıştı. Hırvat teknik adam şimdiye kadar yeni takımı il Fenerbahçe’yi pişman eden bir performansa imza attı. Çıktığı 22 maç ile toplamda 48 puan elde etti. 1 maç eksiği olan Dinamo Zagreb ile aynı puanda bulunan takım şampiyonluk iddiasını ise sürdürüyor.

Hırvat 1. Ligi’nde sezonun bitmesine 14 maç kaldı. Nenad Bjelica yönetiminde Osijek’in tarihinde ilk kez şampiyon olma fırsatı bulunuyor. Osijek kulüp tarihi boyunca sadece 98-99 sezonunda Hırvat Kupası kazandı. Kulüp, 23 yıl boyunca ulusal veya uluslararası kupa kazanama başarısı bulunmuyor.