Fenerbahçe’nin Radarında 21’li İngiliz Golcü Rhian Brewster Var

Fenerbahçe’nin Radarında 21’li İngiliz Golcü Rhian Brewster Var

23 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Yeni sezon çalışmalarına devam eden Fenerbahçe, yeni transfer atakları ile gündemden düşmüyor. Gelecek sezon mutlak şampiyonluk isteyen Sarı Lacivertli ekip, ilk hedef olarak forvet hattını güçlendirmek isterken radarına 21’lik genç bir oyuncu girdi. İlk olarak Serdar Dursun’u renklerine bağlayan Kanarya, şimdi ise son olarak Sheffield United formasını terletmiş olan İngiliz oyuncu Rhian Brewster’i radarına aldı.

21 yaşındaki forvet, geçtiğimiz sezon kulübüyle çıktığı mücadelelerde istediği performansı gösteremeyince kiralama konusu gündeme geldi ve Fenerbahçe’nin bu fırsatı kaçırmak istemediği iddia edildi. Geçen seneki transfer sezonunda Liverpool’dan 26 milyon Euro’ya transfer edilen genç forvet, Sheffield United ile 30 maça çıktı fakat maçlarda beklenen performansı gösteremedi. Bundan dolayı gözden düşen forvetin, Fenerbahçe’nin kiralama planları içerisine girmesi gecikmedi. Potansiyeli yüksek olarak görülen ve gelecek vadeden oyuncu, Liverpool altyapısıyla yetişmesiyle dikkat çekiyor.

Rekor Bonservis Ücreti İle Sheffield United Forması Giymişti

Kariyerini sağlam adımlarla ilerleten Brewster, U18, U19 ve U23 takımlarında 45 maçta yer almış ve performansıyla dikkat çekmeye başlamıştı. Bu maçlarda 20 gol sevinci yaşatması ve bunun yanı sıra da 14 asist başarısı göstermesi tüm gözleri kendisine çekerken kiralık olarak Swansea forması giymesi değerini daha da arttırmıştı. Swansea formasıyla 22 maçta mücadele veren genç forvet, toplam 11 kez gol sevinci yaşatmasıyla kıymete binmesi gecikmemiş ve Sheffield United formasını terletmeye başlamıştı. Formayı giymesi ise bu başarılarından dolayı 26 milyon Euro gibi rekor bir bonservis ücretiyle gerçekleşmişti.

Anne Kıbrıs Türkü, Baba Barbadoslu…

Başarılı oyuncunun dikkat çeken tek yanı performansı değil, aynı zamanda annesinin Kıbrıs Türkü olması… Annesi Kıbrıs Türklerinden olan Brewster’in baba tarafı ise Barbadoslu… Genç oyuncunun İngiliz pasaportuna sahip olduğu bilinirken kültürel çeşitliliği dikkat çekiyor. Aynı zamanda Brewster’i bu kadar önemli yapan bir detay ise azımsanmayacak bir gol rekoruna sahip olması. Alt kategorilerde 40 sefer İngiliz formasını terleten oyuncu, bu maçlarda toplam 24 gol sevinci yaşatmasıyla değere binmiş ve performansıyla adından uzun zaman söz ettireceğinin sinyallerini vermişti.