Fenerbahçe’den Beto Çıkışı

Fenerbahçe’den Beto Çıkışı

22 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geçen sezon mutlak galibiyeti kaçıran Fenerbahçe, gelecek sezon hazırlıklarını sıkı bir şekilde sürdürüyor. Sezonda iyi bir çıkış yapmak için kadrosunu güçlendirmeyi hedefleyen sarı lacivertli takım yeni bir golcü arıyor. Hazırlık maçlarında rakiplerini mağlup eden Kanarya bu mevki için Alexander Sörloth ve Andreas Cornelius düşünülürken listeye bir yeni isim daha eklendi. Portimonense forması giyen 1.94’lük Beto üçüncü isim olarak düşünülüyor.

Fenerbahçe’de Kritik Süreç

Yeni sezona iyi bir kadro ile giriş yapmak isteyen sarı lacivertli takım, transfer görüşmelerini bu doğrultuda devam ettiriyor. Ali Koç yeniden başkanlık koltuğuna oturduktan sonra Vitor Pereira’nın da teknik direktör olması takımdaki önceliğin tamamen transfer sürecine verilmesini sağladı.

Yaz sezonunda transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe, birçok oyuncusuyla vedalaşırken yabancı oyuncuların bir kısmıyla vedalaşmaya devam edecek. Michael Frey, Ömer Faruk Beyaz, Harun Tekin, Papiss Cisse ve Oytun Özdoğan ile yollarını ayıran Kanarya, 2 önemli transfer sözleşmesi yaptı. Alanyaspor ile sözleşmesi biten İngiliz stoper Steven Caulker ile 2+1 yıllık kontrat imzalandı. Diğer isim ise Darmstadt’tan transfer edilen Serdar Dursun oldu.

Transfer çalışmalarının  yanı sıra hazırlık maçları ile de yeni sezona hazırlıklar devam ediyor. Topuk Yaylası’nda kampa giden ekip Rumen ekip Csikszereda’yı sahada ağırladı. Sarı lacivertli takım 2-0 üstünlükle karşılaşmanın kazananı oldu. İstanbul’a dönen takım, Kasımpaşa ile de karşı karşıya geldi. 4-1 galip olan Fenrbahçe, ikinci kampı Slovenya’da gerçekleştirecekti. Burada 3 tane daha hazırlık maçı yapılacaktı. Ancak bu kamp iptal oldu ve yetkililer bu iptalin pandemi koşullarından dolayı yaşandığını ifade etti.

Bu gelişmeler yaşanırken Vitor Pereira, takımda uygulamak istediği sistem için uzun boylu bir forvete ihtiyaç duyduğunu dile getirdi. Bu doğrultudan Trabzonspor’dan Alexander Sörloth ve Parma’dan Andreas Cornelius ile temasa geçildi. Ancak süreci hızlandırmak isteyen başarılı hoca üçüncü bir isimde ısrarcı oldu.

Beto ile Süreç Hızlandı

1.94 boyundaki Beto’yu çok beğendiğini dile getiren Pereira, yönetimin harekete geçmesini istedi. Portimonense’de forma giyen dev pivot için Fenerbahçe hamlelerine başladı. Pereira’nın bağlantılarının da devreye gireceği bu görüşmelerde oyuncunun kiralık olarak kadroya dahil edilmesi amaçlanıyor.

Yılduız golcünün takımı ile çıkış sözleşmesinde 40 milyon Euro yazsa da yönetim oyuncuyu kiralık olarak takımda görmek istiyor. Pek çok takımın peşinde olduğu oyuncunun transfer sürecinde Pereira’nın bağlantılarının etkili olması bekleniyor.