Fenerbahçe Yabancıları Azaltıyor

Fenerbahçe Yabancıları Azaltıyor

22 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Yeni sezon için hazırlıklarıın sürdüren Fenerbahçe, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) açıkladığı 8+6 yabancı kuralına göre oyuncu sayısını azaltacak. 17 tanesi yabancı olmak üzere 37 oyuncusu bulunan takımında toplam oyuncu sayısının 28 olması gerekiyor. Bu doğrultuda teknik direktör Vitor Pereira’nın yabancı oyuncu sayısını azaltarak yeni kadroyu bir an önce kurması bekleniyor.

Kanarya’da Yoğun Süreç

Yeni sezon için hazırlıkların hummalı bir şekilde sürdüğü sarı lacivertli takımda süreç yoğun ilerliyor. Bir yandan transfer görüşmeleri devam ederken bir yandan da hazırlık maçları yapılıyor.

Tecrübeli çalıştırıcı Vitor Pereira’nın takımın başına gelmesiyle Fenerbahçe’de transfer sürecine ağırlık verildi. Yönetim Gökhan Gönül yerine Guimaraes’te top koşturan Falaye Sacko’yu satın alma opsiyonlu kiralama yöntemi düşünülüyor.

Fenerbahçe forvet hattını güçlendirmek için harekete geçti.  Yönetime Karadağlı golcü  Stevan Jovetic önerilirken Galatasaray’ın da takımına dahil etmek istediği İsviçreli yıldız Xherdan Shaqiri’ye teklif sunuldu.

Transfer sürecinin yanı sıra yeni dönem için hazırlık maçları gerçekleştiriliyor. Fenerbahçe ekibi Topuk Yaylası’nda kampa giderek burada Romanya 2. Lig ekiplerinden Csikszereda ile karşı karşıya geldi. Rakibini 2-0 mağlup eden başarılı takım İstanbul’da Kasımpaşa ile kozlarını paylaştı. Kasımpaşa’ya karşı sürdürdüğü mücadelesini 4-1 üstünlükle tamamladı.

Buranın ardından Slovenya’da gerçekleşmesi beklenen kampa geçilecekti. Bu ikinci kampta da 3 hazırlık maçı yapacak olan takıma üzücü bir haber ulaştı. Kampın iptal olduğu bilgisi yayılırken yetkililerden bu iptalin nedeninin pandemi şartları olduğuna dair açıklama yapıldı.

Takımdan Kimler Gidiyor?

Vitor Pereira’nın bu süreçte hangi yabancı oyuncuların gideceğine hangilerinin kalacağına yönetimle birlikte karar vermesi bekleniyor. Önümüzdeki ay içinde de kadronun belirlenmesi öngörülüyor.

Takımın gözde yabancı oyuncularından Pelkas ve Szalai’ya çok büyük teklif gelmediği sürece takımda kalmaları düşünülüyor. Diğer yandan Perotti Serie A’dan bir takım ile devam etmek istiyor. Ancak yıldız futbolcuya henüz ciddi bir teklif gelmedi.

Kadroda düşünülmeyen Miha Zajc Genoa ile anlaşamamıştı. Ancak oyuncunun hazırlık maçlarındaki performansı Portekizli hocayı etkileyebilir.

Takımdan düşünülmeyen diğer isimler Lemos, Novak, Zanka, Ademi ve Thiam olurken bu oyunculara dair planlama henüz yapılmadı.

Pereira’nın sisteminde üçlü savunma dizilimi nedeniyle stopere çok ihtiyaç duyuluyor. Bu yüzden Tisserand’ın takımda kalması daha olası görülüyor. Diğer yandan geçen sezonda oynamak için pek şansı olmayan Nabil Dirar için henüz bir yol haritası çıkarılmadı.