Fenerbahçe’nin Orta Saha Transferinde İlk Ciddi Girişim

Posted by

Süper Lig’in ilk iki haftası fırtınalar estiren Fenerbahçe, bir yandan da transfer ataklarında fırtınalar estiriyor. Forvet hattı ile birlikte orta saha transferi içinde arayışta olan Kanarya, teknik direktör Vitor Pereira önderliğinde orta sahaya savaşçı birini istiyor.

Özellikle oyuncu Ozan Tufan’ın Watford ekibinin yolunu tutmasıyla bu mevkiye transfer yapması gerektiğini düşünen Sarı Lacivertliler, 26 yaşındaki Japon bir oyuncu için kulübü Santa Clara ile temasa geçtiler. Yıldız oyuncu Hidemasa Morita için çalınan kulüp kapısı, Vitor Pereira’nın ısrarlarıyla olduğu kaydedildi. Diğer yandan Sarı Lacivertli ekibin, Moussa Sissoko ile transfer girişiminden maliyet anlaşmazlığı yüzünden vazgeçtiği için Japon oyuncuda ısrarcı olduğu ifade edildi.

Israrcı Olunan Oyuncu Karşısında 4 Kez Rakip Olundu

Teknik hocanın takımda olması için yönetime ısrarcı olduğu Japon oyuncu, aynı zamanda Pereira’nın karşısında rakip olarak 4 kez çıkmış bir oyuncu… Portekizli çalıştırıcı daha öncesinde Shanghai ekibi ile çalışmış ve ekibiyle yıldız oyuncu Morita’nın formasını terlettiği Japon Kawasaki ekibi ile 4 kez karşılaşmış. Özellikle bu maçlarda ilk 11’de yer aldığı bilinen yıldız oyuncunun savunmadan hücumlara çıkışlarda Sarı Lacivertli ekib Fenerbahçe büyük bir katkı sağlayacağı düşünülüyor. Bu yolla Pereira’nın yönetime baskı yaptığı bilinirken oyuncunun 2024 yılına kadar kulübüyle sözleşmesinin de bulunduğu biliniyor. Fakat Morita’nın Pereira’nın bu ısrarına kayıtsız kalmadığı ve Fenerbahçe formasını terletmeye sıcak baktığı iddia ediliyor.

Orta Saha, Ön Libero ve Sağ Bek Olarak Görev Yapıyor

Fenerbahçe’nin radarındaki Japon oyuncu Morita’nın performansıyla kısa sürede dikkat çektiği ve hatta Japonya Milli Takımı’na da yükseldiği biliniyor. Orta saha, ön libero ve sağ bekte görev yapabildiği bilinen oyuncunun, hırsı ve bitmeyen enerjisi her zaman bir adım öne çıkıyor ve takımların dikkatini çekiyor.

Kawasaki Frontale ve Santa Clara ekiplerinin formalarını terleten 26 yaşındaki oyuncu, kariyeri boyunca toplam 137 resmi karşılaşmada mücadele etti. Bu mücadelelerde de toplam 5 gol sevinci yaşatan Japon oyuncunun 7 asist başarısı da gösterdiği biliniyor. Oyuncu aynı zamanda kariyerinde hiç kırmızı kart görmemesiyle de dikkat çekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.