Fenerbahçe’nin Değişmez Tarihleri

Fenerbahçe’nin Değişmez Tarihleri

28 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe’yi bekleyen zorlu bir tarih geliyor. Lig içerisinde maçların belli olan ve değişmeyen tarihlerinin Fenerbahçe için kritik bir anı geldi. Bu tarihler fikstür ismiyle bilinmektedir. Sarı Lacivertliler için zorlu bir fikstür geliyor.

Süper Lig 10. haftada Alanyaspor’a mağlup olan Fenerbahçe sonraki maç sezonlarında bazı sıkıntılar yaşayabilir gibi gözüküyor. Gelecek maçlarında bazı sıkıntıların olabileceği öngörülen bir takım olarak Fenerbahçe’de önlem alınması gerekiyor.

Fenerbahçe için zorlu günlerin bu 1 ay içinde olabileceği öngörülmektedir. Son 2 maç içinde maalesef puan çıkartamayan Sarı Lacivertliler, düşüşe geçmiş gibi görünüyor.

1 ayda toplamda 5 defa deplasmanda maça çıkmaları beklenen Sarı Lacivertlilerin önlem alması ve sıkı bir şekilde hazırlanması şart. Fenerbahçe’nin puan cetveline bir göz atalım. Yaşadığı kayıplar ile beraber Fenerbahçe’nin bu iki hafta içerisinde 5. sıralara gerilediğini görüyoruz.

Sarı Lacivertlilerin Düşüşü

Sarı Lacivertlilerin puan cetvellerine bakacak olursak bir düşüş yaşadıklarını görüyoruz. Kayıplar da yaşaması ve 2 haftada 5. sıralara gerilemesi Sarı Lacivertlilerde bir moral bozukluğu da yaşanmasına sebep oldu.

Yaklaşık 1 ayda Süper Lig ve Avrupa maçlarını sayarsak 6 tane maça çıkan Fenerbahçe’nin oldukça zor bir dönemden geçtiğini görüyoruz. Zor ve stresli bir döneme giren Fenerbahçe’nin bütün bu maçlardan yalnızca bir tanesini evinde oynayacağını da belirtelim.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira takımının moralini yüksek tutmaya çalışıyor. Futbolcuları ile toplantı yapan Pereira, taktiksel stratejilerini ekibi ile konuştu.

Portekizli 53 yaşındaki eski futbolculardan şimdiki Teknik Direktör Pereira, takımına moral verme ve durumlarını değerlendirmek için konuşma yapmak istedi ve ardından ekibini toplantıya çağırdı.

Kanarya taraftara veda ederken protestolar dikkat çekmişti. Kadıköy’de ilk yenilgiyi Alanya’dan almıştı.

Fenerbahçe’nin Zor Dönemleri

Fenerbahçe zor dönemlerden geçiyor. Trabzonspor yenilgisiyle Kanarya, liderliği zaten kaybetmişti. Ardından Avrupa’da Antwerp ile berabere kalmıştı. Taraftara veda ederken de gerçekleşen protestolar baya dikkat çeken durumlardan olmuştu.

Belçika’da Antwerp ile oynayacak olan Fenerbahçe, 3 maç için bu aralar hazırlık yapmakla uğraşıyor. Cumartesi Konya deplasmanında göreceğimiz Kanarya, zorlu bir perfromansla ter dökmeye hazırlanıyor.