Fenerbahçe’den Kiralık Operasyonu, Hedef Mitrovic

Fenerbahçe’den Kiralık Operasyonu, Hedef Mitrovic

8 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sezonun son haftalarında ivme kaybeden Fenerbahçe, sezonu üçüncü sırada bitirerek hayal kırıklığı yaratan takımlardan biri olmuştu. Yeni sezon için iddialı girişimlere imzasını atan Kanarya, önemli bir isim için harekete geçti. Birçok isim gündemdeki yerini alsa da Kanarya bir isme diğerlerinden öncelik vererek transfer sürecine hız kazandırdı ve görüşmelere başladı. Sırp golcü Aleksandar Mitrovic için temaslar kurulmaya başlandı.

Yeni sezon adına birçok isimle görüşen Fenerbahçe, yeni sezon için en az iki kaliteli santrfor dahil etmeyi düşünüyor. Aleksandar Mitrovic için imza atmaya hazırlanıldı. Daha öncesinde Beşiktaş ile ismi anılan ama herhangi bir yol alınamayan Fulham’ın başarılı golcüsü için Galatasaray’ın atağının nasıl meyve vereceği merakla bekleniyor. Fulham ile 2024’e kadar sözleşmesi bulunan golcü için Galatasaray’ın temasının satın alma opsiyonu ile kiralama olduğu düşünülüyor.

Aleksandar Mitrovic‘in menajeri ile iletişime geçildiği biliniyor. Bu iletişimin ise şöyle farklı bir yönü de mevcut; Fenerbahçe’nin adı anılmaya başlanan yeni teknik direktörü Rafael Benitez… Benitez eski kulübü Newcastle United’de iken öğrencilerinden biri Mitrovic idi. Aralarında eskiye dayanan bir bağlantı olması akıllara Fenerbahçe’ye Mitrovic’i öneren ismin Benitez olduğu düşüncesini getirdi. Sırp oyuncu ile görüşmelerin daha sıcak sularda olacağı ihtimali de bu noktada çok uzak durmuyor.

64 Karşılaşma, 41 Gol Sevinci

26 yaşında olan başarılı oyuncu Mitrovic, gerek hava toplarında gerekse de yerden son derece etkili bir santrfor. 64 kez Sırbistan Milli Takımı’nda da mücadele veren Mitrovic bu maçlarda 41 kez fileleri havalandırdı. Mitrovic 6 yıldır Premier Lig’de de mücadele veriyor. Fulham takımı, Mitrovic için Newcastle United’a 2018 yılının yaz aylarında 24 milyon 700 bin Euro gibi yüksek bir bonservis ücreti ödemiş ve bu transfer büyük ses getirmişti.

Mitrovic’in Takımdan Ayrılması Bekleniyor

Fulham, bu sezon hayal kırıklığı yaratan ve Premier Lig’de küme düşen takımlardan birisi olarak taraftarlarını üzmüştü. Championships’te forma giymek istemeyen Mitrovic’in kulüpten ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken bu kararı vermesi şaşırtıcı görülmeyecektir. Mitrovic’in akıbeti ise ilerleyen günlerde belli olacak.