Fenerbahçe’den Ayrılan Oyuncular Var

Yaz döneminde yaptığı transferler ile birlikte neredeyse kadrosunu baştan aşağıya yenileyen Fenerbahçe devre arası transfer döneminde de durmadı. Devre arası transfer döneminde isimlerde kadroya eklenenin yaz dönemi ile birlikte toplamda 21 isme imza attıran sarı lacivertli takım, altyapısından gelen oyuncular haricinde 29 kişilik bir kadroya ulaştı. 1 Şubat’a kadar iki ya da üç oyuncu ile yollarını ayırmak isteyen sarı lacivertli takımdan gidecek isimler merak ediliyor.

Bu transfer sezonunda adeta şov yapan Fenerbahçe’nin kadrosu bir hayli şişti. Muhteşem transferlere imza atmasının yanında kadrosundan eksiltmeler yapması gereken Fenerbahçe’nin göndereceği isimler merakla bekleniyor.

Aynı zamanda 1 Şubat’ta son bulacak transfer dönemine yetişmesi gereken oyuncu gönderimlerinin ilk sırasında 4 ay sahalardan uzak kalacağı belirtilen ve ameliyat olan Diego Perotti’nin İstanbul’da olması fırsat bilinerek Arjantinli oyuncuya sözleşme feshi için şartları soruluyor. Fakat sözleşme feshi için taraflar henüz anlaşma sağlamadı.

Gönderilmesi Muhtemel İsimler

Kadro dışında kalan Nabil Dirar’ın eski takımı Club Brugge ile anlaştığı haberler arasında yer alırken henüz sözleşme imzalanmadı ve Fenerbahçe ile yollarını ayırmadığını biliniyor. Ayrılık dedikodularının diğer isimleri ise Lemos, Cisse ve Ademi takımla antrenmanlarına devam ediyorlar. Lemos’un takımdan ayrılmayı kesinlikle istemediği biliniyor. Kısa süre içerisinde takıma uyum sağlayarak performansını artıracağını teknik heyete bildiren Lemos gönderilmeye uzak isimlerden biri.

Perotti’nin takımda kalarak gelecek sezon kendisini göstermeyi amaçladığı ve bu nedenle kendisinin gönderilmemesi konusunda takımın sportif direktörü Emre Belözoğlu’na ısrar ettiği biliniyor.

Attila ara transferde imza atarken gelir gelmez forma giydiği Kayseri maçında muhteşem bir performans gösterdi ve alkış aldı. 23 yaşındaki stoperin bundan sonra ilk 11’de yer alması bekleniyor. Dirar ise geçen sezon Fenerbahçe forması ile 33 resmi maça çıkmış ve iki gol atmıştı. Dirar bu sezon başından bu yana takımdan uzak kalmıştı. Bu nedenle gönderilecek isimler arasında yer alma ihtimali yüksek.

Sarı Lacivertli Takımın Kadrosu

Fenerbahçe’nin güncel kadrosunda yer alan isimler;

KALE: Harun, Altay

SAVUNMA: Gökhan, Nazım, Caner, Novak, Serdar, Sadık, Tisserand, Lemos, Szalai, Dirar

ORTA SAHA: Gustavo, Ozan, Pelkas, Sosa, Tolga, Mert, İsmail, Mesut

FORVET: Samatta, Thiam, Cisse, Ademi, Valencia, Sinan, Ferdi, Osayi-Samuel, Perotti