Fenerbahçe’deki Son Karar Mercei

Fenerbahçe’deki Son Karar Mercei

7 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe’de yeni sezon öncesi hazırlıkları devam ediyor. Son hazırlık maçının ardından çalışmalarını Süper Lig’in ilk maçına yoğunlaştıran sarı lacivertlilerde kadro planlamaları devam ediyor. Önümüzdeki süreçte birçok futbolcunun Fenerbahçe’den ayrılması bekleniyor. Aynı zaman gerekli olan bölgeler için de trasnfer çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Öte yandan son hazırlık maçından önce yaşanan ayrılıklar takımda ve spor medyasında çok konuşuldu.

Fenerbahçe’de Caner Erkin Kadro Dışında Kaldı

Fenerbahçe’de bazı futbolcuların takımdan ayrılması beklenirken, beklenmedik bir şekilde Caner Erkin’in kadro dışında kalması şok etkisi yarattı. Bilindiği üzere birkaç sezon önce Gökhan Gönül ile birlikte Fenerbahçe’de Beşiktaş’a transfer olmaları ve geçen sezon başında tekrardan sarı lacivertlilere geri dönmeleri çok konululmuştu. Öte yandan Caner Erkin’in saha dışındaki özel hayatı ile saha içerisinde hal ve hareketleri her zaman gündem konusu olmuştu.

Maç dışında yaptığı şakalar ile maç esnasında hakem itirazları birçok kez gündeme yansımıştı. Öte yandan Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira’nın tekrardan takımın başında göreve başlaması ile en çok Caner Erkin’in durumu merak ediliyordu. Çünkü Portekizli teknik adamın ilk Fenerbahçe döneminde bu ikili tartışmış ve milli futbolcu kadro dışında bırakılmıştı.

Fakat ilk buluşmaları gayet sakin ve neşeli geçmişti. Ama Caner Erkin’in antrenmanlardaki ve saha dışındaki rahat tavırları ön plana çıkmaya başlamıştı. Son olarak geçtiğimiz günlerde teknik direktör Vitor Pereira, kendisi için düzenlenen doğum gününde konuşma yaparken Caner Erkin’in şaka yapması bardağı taşıran son damla oldu ve Portekizli teknik adam tecrübeli sol beki kadro dışında bıraktı.

Caner Erkin’in Forma Giydiği Kulüpler ve Bazı İstatistikleri

Fenerbahçe’nin tecrübeli ve milli futbolcularından Caner Erkin, kariyerine 2004 – 2005 sezonunda Manisaspor’da başladı. Tecrübeli sol bek, daha sonra 2007 – 2008 sezonunda Rusya’nın CSKA Moskova takımına transfer oldu. Burada iki sezon boyunca forma giyen Caner Erkin, 2009 – 2010 sezonunda Türkiye’ye geldi ve Galatasaray forması giymeye başladı.