Fenerbahçe’de Takım Çalışmalarında Alınan Kararlar

Fenerbahçe’de önümüzdeki sezon için yapılan tüm hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor. Geçen sezon şampiyonluğu kıl payı kaçıran sarı lacivertliler, 7 yıla çıkardığı şampiyonluk hasretine yeni sezonda son vermek istiyor. Teknik director Vitor Pereira’nın ikinci kez Fenerbahçe’de göreve gelmesinin ardından yaz sezonunda sıkı bir kamp prıgramı uygulandı. Kamp programındaki antrenmanlarda Portekizli teknik adam, oyuncuları ile yakından ilgilendi. Sürekli oyuncularının son performanslarını analiz etmeye çalışan 52 yaşındaki çalıştırıcı, hazırlık maçlarında da önümüzdeki sezonda oynatmak istediği sistemi oyuncularına benimsetmeye çalıştı. Bilindiği üzere sarı lacivertliler, yaz sezonundaki son hazırlık maçını da geçtiğimiz günlerde yaptı. Bundan böyle Fenerbahçe, bir yandan Süper Lig’in yeni sezonuna odaklanacak bir yandan da gerekli mevkiler için transfer görüşme ve girişimlerini sürdürecek.

Miha Zajc’ın Son Durumu

Fenerbahçe’de yaz sezonunda kamp programı ve hazırlık maçları sona erdi. Şimdi ise teknik direktör Vitor Peraira’nın yönetime son raporu sunması bekleniyor. Bu raporda takımdan ayrılacak olan futbolcular yer alıyor. Rapordan önce de bazı futbolcular ile ilgili bilgiler spor medyasına yansımış durumda. Bu bağlamda Fenerbahçe’de durumu en çok merak edilen futbolculardan biri Miha Zajc oldu. Bilindiği üzere geçen sezon İtalya Serie A takımlarından Genoa’da kiralık olarak oynayan ve sözleşmesi sona erdikten sonra takıma dönen Sloven futbolcu, performansı ile akılları karıştırdı. Kamp programındaki antrenmanlarda istekli oyunu ve hazırlık maçlarında skora katkı yapışlarından dolayı Vitor Pereira’nın gözüne girmeyi başardı. Fakat son kararı yine de Portekizli teknik adam Vitor Pereira verecek.

Takımdan Ayrılacak Olan Futbolcular

Fenerbahçe’de Miha Zajc’ın dışında takımda durumu belli olan futbolcular bulunmakta. Gelen bilgilere göre Mame Thiam, Kemal Ademi, Oğuz Kağan Güçtekin, Sadık Çiftpınar ile geçtiğimiz günlerde açıklanan Sinan Gümüş ve Caner Erkin gelecek sezon sarı lacivertlilerde forma giyemeyecek olan futbolcular olacak. Bu futbolculara ek olarak stoper Zanka’da gelecek sezon takımda düşünülmüyor. Sarı lacivertli yönetim, bu futbolculara yeni sezonda kendilerine kulüp bulmalarını istedi. Fenerbahçe, bu futbolculardan elde edeceği gelir ile yeni bir forvet transferi yapacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir