Fenerbahçe’de Vitor Pereira Fırtınası Bir Kez Daha Esiyor

Geçtiğimiz sezondaki paslı havayı silmeye çalışan Fenerbahçe, son sürat yeni sezon hazırlıklarında… Geçtiğimiz sezon hem sıralamada Galatasaray ve şampiyon Beşiktaş’ın arkasında bitirmesi hem de son haftalarda eline geçen fırsatları değerlendirememesi Fenerbahçe’nin nabzını düşürmüştü.

Fakat yeni sezon hazırlıklarında yoğun bir çalışma içinde olan Kanarya, teknik direktör koltuğunu da doldurunca ivme kazandı. 5 yıl aradan sonra tekrar tecrübeli teknik direktör Vitor Pereira ile anlaşan Sarı Lacivertliler, transfer çalışmalarında hızlandı. Pereira’nın dokunuşu takımda hissedilirken yeni sezon için takım içindeki umut arttı. Tecrübeli Portekizli çalıştırıcının çalışmaları daha şimdiden övgü topladı.

 Vitor, Takıma Çok Çabuk Adapte Oldu

Fenerbahçe’de gündem yeni çalıştırıcı Vitor Pereira… Portekizli teknik adam Fenerbahçe ile yolları birleştirdi ve yeni sezon için ne kadar iddialı olduğunu gösterdi. Fenerbahçe ile yolları ilk defa birleşmeyen Pereira, 5 sene öncesinde de Kanarya kanatları altında takımı çalıştırmıştı. Bu yolla adapte olması zor olmayan çalıştırıcının, takımın olumsuz havasını değiştirmesi de gecikmedi.

Diğer taraftan enerjisiyle dikkat çeken Portekizli hocanın, takımdan hangi ismin gittiği ya da kaldığı, geçen sezon ne yaptığı dahil her şeyden haberdar olması ise dikkat çekici bir detay oldu. Takımıyla tek tek ilgilenen tecrübeli çalıştırıcının takımdaki herkese, bu kadar kısa sürede, ismiyle hitap etmesi de ilgisinin boyutunu göstererek dikkat çekti.

Şu an Topuk Yaylası’nda takımıyla ilk idmanını gerçekleştiren Pereira, gelecek sezon için beklentisini açıklamakta da gecikmedi. Bir taraftan gerekli bölgelere transfer yapılması için Sarı Lacivertli yönetimle temas halinde olan Pereira’nın en az 3 takviye istediği öğrenildi. Eksik bölgeleri tespit etmeye ve takımı gözlemlemeye devam eden çalıştırıcının istediği takviyeler ise şu şekilde;

Yönetimle Sürekli İrtibat Halinde…

Geldiği günden beri geçtiğimiz sezondan beri takımın üzerindeki olumsuz havayı silen Portekizli teknik direktör Pereira’nın santrfor ve sol kanat dışında oyuncu Gökhan Gönül’ün durumuna göre sağ bek istediği öğrenildi. Gidenler ve kalanlara göre değişecek olan süreç ile birlikte 2 santrfor takviyesi de Pereira’nın gündeminde yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir