Fenerbahçe’de Sular Durulmuyor

Fenerbahçe’de Sular Durulmuyor

4 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’de üst üste aldığı kötü sonuçlarla birlikte zirvenin 8 puan gerisine düşen ve UEFA Avrupa Ligi’nde de iyi bir performans gösteremeyen Fenerbahçe’de hissiyat gerçeklikten daha kötü bir durumda.

Trabzonspor maçında gördüğü kırmızı kartın hatalı olduğuna ve bu nedenle maçın kaybedildiğine inanan Fenerbahçe yönetimi, gerilen atmosferi yönetebilmeyi beceremezken, VitorPereira’nın oyun içi tercihleri de birçok tartışmaya konu oldu.

Bununla birlikte basına yansıyan son iddialarda Başkan Ali Koç ve teknik direktör VitorPereira arasında yapılan son toplantıda iki tarafın da suçu birbirine attığı ifade ediliyor.

Ali Koç, Hayal Kırıklığı Duyuyor

Basında yer alan iddialara göre bu sezon takımın başına getirdiği Vitor Pereira’nın performansından büyük bir hayal kırıklığı duyan Fenerbahçe başkanı Ali Koç, bu durumu hocasına da ifade etti.

Fenerbahçe’nin hücum futbolu oynaması gerektiğini düşünen ve Mesut Özil’den en iyi verim alınabilecek sistemle oynanmasını talep ettiği belirtilen başkanın, hem hücum performansından hem de Mesut Özil ile alakalı olarak yaşananlardan kaynaklı kızgın olduğu ve Vitor Pereira’yı sözlerini tutmamakla itham ettiği iddia ediliyor.

Hatırlanacağı üzere Mesut Özil ile Vitor Pereira arasında ciddi sorunların olduğuna yönelik basında pek çok haber yer almıştı.

Mesut Özil’in oyundan çıktığı veya ısındırılıp oyuna sokulmadığı maçlarda gösterdiği sert tepkiler bu haberin kaynağı olurken, teknik direktör Vitor Pereira’nın ilk döneminde de Robin Van Persie gibi bir başka dünya yıldızıyla arasında problemlerin yaşanması da bu ihtimali arttırdı.

Vitor Pereira Ali Koç’u Suçluyor

Fenerbahçe’nin başına ikinci kez gelmeden önce Fenerbahçe başkanı Ali Koç’a kafasında tasarladığı sistemi aktardığı ve 3-4-1-2 formasyonuyla sahaya çıkacağını belirttiği iddia edilirken, Portekizli teknik direktör bu sistemin en önemli ayağı olan kanat beklerinin alınmaması nedeniyle başkanı suçladığı ifade ediliyor.

Kendisine verilen transfer sözlerinin tutulmadığını ve bu nedenle taktiğinin aksadığını düşünen VitorPereira’nın başkan ile arasındaki gerilim takıma ne kadar yansıdı ve Fenerbahçe’de ne kadar devam edebilecek bunu oynayacağı maçlarda göreceğiz.

Yorum: Her İki Taraf da Suçlu

VitorPereira ile Ali Koç arasında yaşandığı iddia edilen gerilimde her iki tarafın da gerçekten suçlu olduğunu ifade etmek yanlış olmaz. Yeni kurulan bir takımda aşırı derecede rotasyon yapması nedeniyle net bir oyun veya kadroyu tesis edemeyen Vitor Pereira’nın oyuncularıyla alakalı yaşadığı sorunların da artması en önemli iki problem olarak öne çıkarılabilir.

Bununla birlikte Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un Vitor Pereira’nın huyunu bildiği halde takımın başına getirmesi, Mesut Özil konusundaki ısrarı ve en önemlisi takımın atmosferini özellikle Trabzonspor maçından sonra germesi en büyük hataları oldu.

Saha dışına odaklanarak takımın moralini olumsuz etkileyen Ali Koç, sezonun başında takımın başına getirdiği teknik direktörüyle yollarını ayırması an meselesi.